Аналітики очікують зростання імпорту сиру: коли це відбудеться

Наразі імпорт сиру не зростає через проблеми на польсько-українському кордоні, однак як тільки вони будуть вирішені, збільшення поставок сиру в Україну відбудеться обов’язково.

Про це повідомляють аналітики Інфагро.

“Зростання цін на сири українського виробництва поки що не призвело до критичного збільшення імпорту, але продажі виявилися меншими за очікувані. Навіть сезонність та підвищена акційна активність виручає не всіх виробників”, – йдеться в повідомленні.

Також експерти зазначили, що певний вплив на імпорт сиру має ослаблення курсу гривні. Мережі остерігаються контрактування сирів у Польщі, оскільки у ЗМІ ходили чутки про можливе закриття імпорту польських молокопродуктів. Крім того, імпортери не хочуть, щоб їх вантажі простоювали в довгих чергах на кордоні.

Коли проблеми з блокуванням пунктів пропуску на кордоні між Україною і Польщею будуть врегульовані, можна очікувати зростання імпорту сиру. В Європі цей товар залишається дешевим і привабливим для імпортерів.

Щодо українського сиру аналітики відмічають, що весною обсяги виробництва вітчизняного продукту навряд чи вдасться суттєво збільшити, навіть при збільшенні пропозиції дешевшої сировини.