АМКУ оштрафував виробника морозива на 1,4 млн грн

Антимонопольний комітет України 30 грудня 2022 року оштрафував ТОВ «Фабрика морозива Хладопром» за поширення на упаковках морозива «пломбір» його виробництва неправдивої інформації про склад продукту.

Як говориться у повідомленні АМКУ, у 2019 році проводилось дослідження щодо наявності в діях суб’єктів господарювання, які виробляють морозиво, ознак порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

«Під час дослідження було виявлено, що ТОВ «ФМ Хладопром» (виробляє понад 27 видів морозива під назвами «Хрещатик», «Каштан», «Хладик», «Артек», «Волошкове поле» тощо) на упаковках морозива вказував інформацію про наявність у його складі коров’ячого молока. Водночас комітет у ході проведення дослідження встановив, що у вересні та листопаді 2020 року ТОВ «ФМ Хладопром» не закуповувало коров’ячого молока та, відповідно, не використовувало його при виготовленні морозива «пломбір». Натомість виробник замінив у складі свого продукту питне коров’яче молоко на інший інгредієнт — сухе знежирене молоко»,  — говориться у повідомленні.

В АМКУ зауважили, що питне коров’яче молоко та сухе молоко не є тотожними складниками, адже ці сировини виробляються за різними технічними умовами. Відповідно, поширена виробником інформація про склад його продукту є неправдивою.

Розміщення на упаковках морозива пломбір відомостей про наявність у його складі молока коров’ячого питного, яке насправді не використовувалось під час його виробництва у вересні та листопаді 2020 року, вводить в оману споживачів. Відтак ТОВ «ФМ Хладопром» було визнано порушником законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. На відповідача накладено штраф у розмірі 1,37 млн грн.