АМКУ оштрафував компанію майже на 2 млн грн за “несправжнє масло”

Антимонопольний комітет оштрафував дочірнє підприємство “Ружин-молоко” за неправдиву інформацію, яку підприємство вказувало на упаковках свого продукту – “масла солодковершкового”. Про це йдеться на сайті АМКУ.

Так, у 2018 році в одній із дитячих спортивно-оздоровчих закладів Полтавської області зафіксували факт використання під час приготування їжі для дітей “масла”, яке на 74% складалося з немолочних жирів. При цьому на упаковці вказувалося, що це “масло солодковершкове селянське 73%”.

Держспоживслужба надала АМКУ експертний висновок, який говорив про невідповідність продукту стандартам, зокрема щодо складу молочного жиру. Відповідно до закону, до складу вершкового масла не можуть додаватися жири та білки немолочного походження.

“Використання при виробництві масла немолочного (рослинного) жиру створює інший, вже немолочний продукт з меншою собівартістю, ніж у цього масла. Називати такий продукт маслом не можна, адже це може ввести в оману споживача і вплинути на його намір придбати певну продукцію”, – наголосили в АМКУ.

У відомстві додали, що ці неправдиві відомості дали можливість виробнику продукції отримувати неправомірний прибуток та переваги проти конкурентів, які повною мірою дотримуються технологічних вимог.

Дії ДП “Ружин-молоко” визнали порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та наклали на компанію штраф у 1,6 млн грн.