Американський фонд надасть українському бізнесу грантів на $100 тисяч – Мінекономіки

Міністерство економіки уклало партнерську угоду з американським фондом Western NIS Enterprise Fund. Документ передбачає фінансування у розмірі $100 тис у рамках проекту “Власна справа” держпрограми єРобота. Умови дозволяють українським підприємцям отримати грантову підтримку на початок бізнесу чи розвиток існуючого проекту.

На сайті відомства повідомляється, що учасники можуть залучити фіндопомогу на суму від 50 тис грн до 250 тис грн на власну справу. Міністр економіки Юлія Свириденко розповіла, що проект дозволяє активізувати підприємницьку активність у сегментах мікро- та малого бізнесу. Крім того, підвищується рівень зайнятості населення, що позитивно впливає на стан української економіки.

Наприклад, підприємці, які отримали минулого року матеріальну підтримку в рамках програми єРобота, вже найближчим часом створять до 8 тис нових робочих місць. 2022 року мікрогранти за програмою “Власна справа” отримали 3300 підприємців на загальну суму 777 млн грн.

У 2023 році на програму виділили 1,8 млрд грн, це дозволить видати 10 тис мікрогрантів. Обов’язковою умовою надання гранту є створення 1-2 нових робочих місць, залежно від суми гранту. Отримати мікрогрант може бізнесмен із досвідом і без.