Агросектор увійшов до ключових напрямів роботи Фонду розвитку України

Фонд розвитку України (UDF) зосередиться на п’яти ключових секторах української економіки, серед яких сільське господарство.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України.

«UDF створений як національна фінансова установа розвитку, яку спонсорує Міністерство економіки України. Він доповнить роботу інших міжнародних інституцій шляхом збільшення кількості якісних інвестиційних можливостей для приватного капіталу для участі у відбудові України. Мінекономіки дотримується організаційної схеми, яка покликана забезпечити прозорість процесу розподілу капіталу та підготовки проєктів. Консультативна група з фінансових ринків BlackRock надає консультації Мінекономіки на безоплатній основі», — говориться у повідолменні міністерства.

Зазначається, що підготовча робота до UDF націлена на швидкий запуск після припинення бойових дій.

Передбачається розвиток UDF як окремої установи, яка слідує найкращим міжнародним практикам та інвестиційним процесам. Фонд керуватиметься сильним управлінням і глобальними стандартами надійного управління фінансами та ризиками, а також матиме ділові відносини з українськими та міжнародними урядами.

«Завдяки змішаному фінансуванню та тісному співробітництву з державними та приватними місцевими гравцями діяльність UDF буде направлена на зниження ризиків інвестиційних можливостей та розробки більш широкого портфелю привабливих для банків проєктів, придатних для залучення значного капіталу в українську економіку», — пояснили у міністерстві.

І додали, що UDF зосередиться на п’яти ключових секторах української економіки — енергетика, інфраструктура, сільське господарство, виробництво та ІТ, охоплюючи потенційний інвестиційний ринок у понад $50 млрд для приватного капіталу.

UDF генеруватиме рішення та фінансові інструменти для зниження ризиків.

«Фонд підтримуватиме роль України в декарбонізації та зеленому переході, що сприятиме європейській енергетичній безпеці. Це посилить роль України як ключового партнера світової спільноти в декарбонізації, створенні нових джерел енергії для України, Європи та світу», — додали у міністерстві.

У Мінекономіки також поінформували, що австралійський бізнесмен та голова інвестиційної компанії Tattarang Доктор Ендрю Форрест вкладе інвестиції на $500 млн у Фонд розвитку України (UDF).