Найбільше компаній в Україні з іноземними власниками належать громадянам Кіпру

Станом на середину березня 2026 року майже 3 тисячі компаній з іноземними власниками, які здають фінансову звітність та мають доходи не менше 100 млн грн на рік, зафіксовано в Україні. У чверті компаній у власниках — громадяни Кіпру. Найбільше бізнесу з іноземними власниками зареєстровано у столиці. Найчастіше для своїх компаній іноземці обирають сферу оптової торгівлі, сільського господарства та ІТ.

Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на дані “Опендатабот”.

Громадяни яких країн володіють бізнесом в Україні

Зазначається, що 2 997 компаній з іноземними власниками налічується наразі в Україні, які мали дохід від 100 млн грн згідно з фінансовою звітністю за 2025 рік.

Майже у чверті компаній є власники з Кіпру — 694 компанії. На другому місці опинились громадяни Німеччини — вони відзначились у 300 компаніях, та США — 292.

Далі йдуть Нідерланди (239 компаній), Велика Британія (224), Австрія (187) та Польща (146). Аналітики зауважують, що в однієї компанії можуть бути кілька власників, а Кіпр і Нідерланди вже давно залишаються ключовими «хабами» для структурування українського бізнесу.

Фото 2 — Найбільше компаній в Україні з іноземними власниками належать громадянам Кіпру

Кожна друга компанія з іноземними власниками зареєстрована у Києві

За даними “Опендатабот”, у Києві зареєстрована майже половина всіх компаній з іноземними власниками — 1478 бізнеси.

Далі йде Львівщина та Київщина — по 223 у кожному регіоні. Найменше таких бізнесів у фронтових Херсонщині та Донеччині.

Фото 3 — Найбільше компаній в Україні з іноземними власниками належать громадянам Кіпру

Понад чверть усіх компаній іноземців працює в оптовій торгівлі — 774. Ще 268 компаній у сільському господарстві та 176 — в ІТ.

Фото 4 — Найбільше компаній в Україні з іноземними власниками належать громадянам Кіпру

Нагадаємо, згідно даних фінансової звітності українських підприємств за 2025 рік, серед лідерів за доходом опинилися компанії енергетичної сфери, оптова та роздрібна торгівля та переробна промисловість. Найбільші доходи торік були у бізнесів з Києва та області, Дніпропетровщини та Львівщини.