Обсяг інвестицій в єдиного в Україні виробника фурнітури для вікон і дверей сягнув €40 млн

Компанія Аxor Іndustry інвестувала €40 млн у свій завод у Дніпрі протягом 13 років, демонструючи стабільність як у мирний, так і воєнний час. Це єдиний в Україні виробник фурнітури для вікон і дверей та один з найбільших у Східній Європі.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що у 2011-му Аxor побудували завод у Дніпрі — тоді стартові інвестиції склали €25 млн. Попри початок повномасштабної війни, компанія не лише зберегла виробництво, а й продовжила його розвивати, інвестувавши у нові цехи протягом 2022-2023 років. Загальний обсяг інвестицій наразі сягає €40 млн.

Завод має сучасне обладнання, автоматизовані процеси, власні лабораторії якості та екологічно безпечне виробництво. Потужність — 8 млн комплектів фурнітури на рік. Аxor експортує до 27 країн. Для розуміння масштабів — лише одна ділянка штампування виробляє до 30 000 елементів за годину.

Фото 2 — Обсяг інвестицій в єдиного в Україні виробника фурнітури для вікон і дверей сягнув €40 млн
Фото: Facebook/yulia.svyrydenko

Також повідомляється, що завдяки динамічному розвитку, компанія сама проєктує та виготовляє обладнання, яке використовується на її заводі для виробництва фурнітури.

Цікаво, що згідно з даними Опендатабот, до липня 2024 року серед кінцевих бенефіціарів значився підсанкційний бізнесмен Вадим Єрмолаєв, один із найбільших забудовників Дніпра. За рік до повномасштабного вторгнення український Forbes оцінював його статки у 221 мільйон доларів. 23 грудня 2023 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування проти Єрмолаєва “персональних спеціальних економічних обмежувальних заходів”.

Станом на сьогодні бенефіціарами Аxor Іndustry є Башер Мустафа, Башер Хасан, Башер Оан Ірем та Кононенко Софія (дочка Єрмолаєва).