Зростання ВВП України за підсумками 8 мес.-2021 прискорилося до 2,9% – Мінекономіки

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками січня-серпня 2021 року прискорилося до 2,9% в порівнянні з 2,1% за підсумками січня-липня, таку оцінку дало Міністерство економіки.

“У січні-серпні 2021 року, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (СІП) збільшився на 2,1% (на 1,3% в січні-липні 2021, падіння на 5,8% за вісім місяців-2020), ВВП – на 2,9% (на 2,1% в січні-липні 2021, падіння на 5,7% за вісім місяців-2020) “, – зазначено в серпневому огляді економічної активності в понеділок.

Як вказало міністерство, в серпні 2021 збільшення обсягів виробництва продемонстрували майже всі види економічної діяльності, крім оптової торгівлі, що підтримувалося високим рівнем цін на світових товарних ринках, активним нарощуванням обсягів агровиробництва, оптимістичними настроями бізнесу в умовах дії “зеленого” рівня епідемічної небезпеки на всій території країни.

“Існуючий відновлювальне зростання не дозволяє говорити про повноцінний посткризовому оздоровленні економіки, для цього необхідно більше часу. Крім того, внутрішнє відновлення економіки знаходиться ще і під впливом глобальних змін і ризиків”, – відзначило Мінекономіки.

Серед факторів тиску воно виділило загострення політичних і економічних відносин між окремими країнами, зловживання РФ домінуючою позицією на ринку газу і різке подорожчання газу, а також поширення нової хвилі в світі мутованого штаму коронавируса.

Як повідомлялося, в 2020 році українська економіка впала на 4%. Цього року Мінекономіки і уряд чекають зростання на 4,1%, а Нацбанк – на 3,8%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *