Зростання ціни на соняшникову олію зупинилось: названо причину

Середня споживча ціна на соняшникову олію у липні 2021 року зменшилася до 82,64 грн/л проти 82,93 грн/л у червні. Це незначне зниження (-0,7%) відбулося вперше з початку року внаслідок зниження попиту на олію на зовнішніх ринках в очікуванні нового врожаю соняшнику.

Про це поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, йдеться у повідомленні закладу.

Як зазначається, з початку року споживчі ціни на соняшникову олію в Україні зросли майже в 1,5 разу, а проти липня 2019 року — майже в 1,9 разу. Таке зростання відбулося внаслідок підвищення цін на цей продукт на світовому ринку у зв«язку із зменшенням урожаю соняшнику в основних країнах-виробниках. У нинішньому році очікується зростання валового збору насіння соняшнику у більшості країн-виробників, а тому така реакція ринку є цілком обґрунтованою, зазначив науковець.

За прогнозами інституту, валовий збір насіння соняшнику у 2021 році очікується на рівні 14,2 млн т, що на 8,5% більше.

«За прогнозом Міністерства сільського господарства США, світове виробництво цього насіння у 2021/22 роках очікується на рівні 56,9 млн т проти 49,72 млн т в сезоні 2020/21. Тобто пропозиція олії на світовому ринку зростатиме, а нещодавнє зниження попиту на неї свідчить про його певне насичення», — додав експерт.