Зростання акцизу на алкоголь з 1 січня не призведе до його подорожчання на полицях магазинів – гендиректор Nemiroff

Збільшення на 5% акцизу на лікеро-горілчані вироби (ЛВІ) з 1 січня 2022 року, передбачене у прийнятому нардепами “ресурсному” законопроекті №5600, не позначиться на ціні алкоголю в торгових мережах, оскільки великі рітейлери швидше за все відмовляться переносити ціни алкогольні напої на кінцевих споживачів.

“Я прогнозую, що ці 5%, а реально, мінімум, 6% (оскільки ми маємо ще 20% оподаткування акцизного податку на додану вартість (ПДВ)), жодним чином не позначиться в ціні товару на торгових полицях. Швидше за все. , великі мережі просто відмовляться приймати підняття цін від постачальників алкогольних напоїв і, відповідно, виробники алкоголю, що сплачують акцизний податок авансом (виступаючи податковими агентами кінцевих споживачів), не переведуть на реального платника податків це збільшення”, – уточнив генеральний директор Nemiroff Юрій -Україна” у понеділок.

Він наголосив, що питання політичної відповідальності та небажання політиків переводити на електорат додатковий податковий тягар призводить до того, що останні 15 років збільшення акцизного податку на алкогольні напої не знаходить миттєвого відображення у ціні продукту.

“Жодне попереднє збільшення акцизного податку не призвело до зростання надходжень від нього до державного бюджету. Також немає жодних підстав вважати, що ці 5% вирішать долю державного бюджету України. А от зменшення частки тіньового ринку змогло б дати позитивний результат”, – вважає Сорочинський. .

За його даними, акцизний податок за своєю правовою природою – це непрямий податок, який входить у ціну товару та сплачує його кінцевий споживач. Однак відсутність перенесення його зростання на кінцевого споживача перетворює акциз на додатковий прихований податок на прибуток легальних виробників алкоголю.

“Наочно побачимо з вами посилення фіскалізації бізнесу в Україні, яке аж ніяк не призводить до зростання економіки, яке дуже активно обіцяється певними депутатами”, – підсумував гендиректор Nemiroff вплив зростання акцизу на галузь.

Як повідомлялося, Верховна Рада України 30 листопада ухвалила загалом законопроект №5600 про збалансованість бюджетних надходжень (“ресурсний” законопроект) з поправками до Податкового кодексу, який пропонує підвищення ставок низки податків.

Ухвалення цього законопроекту значиться у меморандумі України з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Згідно з ним, Україна зобов’язалася до кінця листопада ухвалити цей закон, що дозволить наступного року збільшити доходну частину бюджету на 0,5% ВВП.

Мінекономіки в жовтні заявило про намір підвищити мінімальні оптові та роздрібні ціни на алкогольні напої, зокрема на горілку та лікеро-горілчані вироби (ЛВІ) на 8,3%, віскі, ром та джин – на 8,4%, коньяк – на 4,8 -8,3%, винну продукцію – на 8,2-34,2%.

Згідно з документом, мінімальна ціна оптової реалізації 1 літра 100% спирту, що використовується при розрахунках розміру податкових зобов’язань при виробництві горілки та ЛВІ, у разі підвищення цін становитиме 368,84 грн з ПДВ (у 2018 році – 321,34 грн), а його роздрібна ціна – 484,1 грн (у 2018 році – 447,02 грн).

Таким чином, у разі прийняття урядом цієї постанови, роздрібна ціна 0,5 літра алкогольного напою з 40% вмістом спирту збільшиться на 7,42 грн – з нинішніх 89,4 грн до 96,82 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *