Зовнішня торгівля української молочко подає перші позитивні сигнали

Експорт молочних продуктів за підсумками січня-травня 2020 р склав 44,7 тис. Т на загальну суму $ 90,9 млн, що на 25,3% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації виробників молока.

Поряд з цим, за звітний період імпортовано 34,2 тис. Т продукції на загальну суму $ 111,1 млн, що на 149,3% більше показників минулорічного періоду. Сальдо зовнішньої торгівлі все ще із позначкою «мінус» – на рівні $ 20,2 млн, однак вперше в цьому році негативне сальдо скоротилося в порівнянні з попереднім місяцем.

«Майже всі експортні позиції в« мінусі »в порівнянні з минулим роком. Вагоме скорочення експорту відчувають ключові біржові товари і найбільше – вершкове масло, частка скорочення якого досягла 47%, до 4,9 тис. Т за п’ять місяців.

Група сухого молока також зазнала значних втрат – 32%; до 11 тис. т. за січень-травень, хоча в порівнянні з попереднім місяцем тут відзначається поступове відновлення », – відзначають в асоціації.

Схожу динаміку демонструють групи молока і вершків незгущених – -29,4%, до 8,9 тис. Т і сири – -28,7%, до 2,1 тис. Т, тут також спостерігається незначне поліпшення в місячній динаміці. Скорочення експорту кисломолочних продуктів в новому році стійко тримається в межах 10-13% і за підсумками п’яти місяців частка падіння становить 13,4%, до 2,2 тис. Т.

Кращі показники пожвавлення експорту демонструють молочна сироватка і казеїн: їх частка падіння за п’ять місяців скоротилося з 40% до -13,4% (11 тис. Т) і -8,9% (1,8 тис. Т), відповідно.

За цей період тільки група морозива показала дуже скромне зростання експорту – + 0,4%, до 2,9 тис. Т. Тренд тут висхідний, проте в місячній динаміці поточного року експорт цього продукту показує рух «на грані», демонструючи як негативні, так і позитивні значення в порівнянні з торішніх показників.

«Загальний висхідний тренд імпорту молочної продукції уповільнив темпи зростання, хоча його щомісячні обсяги досить високі і не знижуються нижче $ 20 млн / міс. Динаміка по окремих групах товарів є різновекторної.

Так, звертає на себе увагу імпорт масла, який відновив темпи зростання і в травні знову перевалив за тисячу відсотків – + одна тисяча сто вісімдесят вісім%, до 5,8 тис. Т проти минулорічного періоду. Обсяги імпорту молока і вершків незгущених в травні зменшилися, але все ще залишаються досить високими – + 611%, до 4,7 тис. Т », – додають експерти.

Виражений висхідний тренд в новому році має імпорт групи кисломолочної продукції – + 43%, до 3,5 тис. Т, а також морозива – + 146% (0,3 тис. Т). Зростає і імпорт сирів – + 129% (16,5 тис. Т), хоча динаміка нарощування серйозно сповільнилася, що швидше пов’язано з достатнім насиченням ринку, а також падінням купівельної спроможності населення, що в першу чергу відбивається на продажах сегмента дорогої продукції, до якої відносяться сири, вважають в асоціації.

По інших імпортним молочним продуктам зафіксовано спадний тренд. Зокрема, вже два місяці поспіль знижуються обсяги імпорту групи сухого молока, якого в січні-травні імпортовано 1 тис. Т (+ 119%). Спадний тренд в цьому році має також і сироватка, відсоток її імпорту вийшов з тризначних величин і становить зараз + 76% (1,5 тис. Т) в порівнянні з минулим роком. Незважаючи на те, що відсоток нарощування імпорту казеїну все ще становить 330% (72 т), тренд падіння його очевидний.

«З огляду на зміну трендів імпорту за окремими групами молочних продуктів і пожвавлення експорту, вперше в поточному році зафіксовано скорочення негативного сальдо на $ 3,8 млн, в порівнянні з попереднім місяцем, що безумовно є позитивним сигналом. Протягом літніх місяців сальдо в подальшому може скорочуватися в зв’язку з активізацією експортерів, однак не виключено, що в осінній період розрив може вирости », – підсумували в асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *