Знос рухомого складу “Укрзалізниці” – більше 90%, майже 24% ж / д шляхів потребують капремонту

З 26,7 тис. Км українських залізничних шляхів 6,4 тис. Км потребують капітального ремонту, ще 2,7 тис. Км -в реконструкції, свідчить “Аудит економіки України”, текст якого оприлюднено на сайті уряду.

У документі наголошується, що критичною є також і проблема зносу рухомого складу (90%), яку приватні підприємства намагаються вирішити власними засобами: частка приватних вантажних вагонів склала 58% в 2019 році. При цьому приватні вагони знаходяться в значно кращому стані – 41% з них було куплено в 2017-2019 рр.

В “Вектор економічного розвитку до 2030 року” “Укрзалізниці” (УЗ) уряд заклав: створення залізничного фонду; капітальний ремонт ж / д шляхів та інших елементів ж / д інфраструктури; забезпечення оптимізації та раціоналізація мережі і виробничих підрозділів, модернізація рухомого складу; рішення проблем разукомплектации рухомого складу і розкрадання вантажів; підвищення рівня безпеки ж / д перевезень; забезпечення екологічної безпеки на ж / д транспорті; забезпечення електрифікації ж / д шляхів на ділянках, де це економічно обгрунтовано; стимулювання оновлення рухомого складу через залучення приватних інвестицій при відкритті ринку ж / д перевезень; створення транспортної поліції; реінжиніринг ж / д мережі; створення мережі для високошвидкісної залізниці.

Крім того, уряд заклав розробку і прийняття актуального законопроекту “Про залізничний транспорт”, а також підзаконних нормативно-правових актів для реалізації нового закону “Про залізничний транспорт”; організаційно-підготовчі роботи для фінансового і організаційного поділу УЗ; забезпечення перехід компанії на трьохрічної фінансові та інвестиційні плани; забезпечення фінансового оздоровлення УЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *