Зниження виробництва горілки в 2020р на 6,7% при зростанні споживання свідчить про зростання ринку нелегального алкоголю – УКРІНФОРМ

Зниження виробництва горілки в 2020 році на 6,7% в порівнянні з 2019 роком – до 44,5 млн л (в перерахунку на чистий спирт) при зростанні її споживання і виробництва спирту на 36% – до 9,3 млн дал – свідчить про зростанні ринку нелегального алкоголю.

Про це повідомив глава Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ) України Вадим Мельник на зустрічі з представниками бізнесу в п’ятницю.

За його даними, за період 2013-2020 рр. виробництво горілки скоротилося в 2,5 рази, спирту – в 2,8 рази, а акцизний податок на цю продукцію зріс утричі.

Мельник нагадав, що для боротьби з нелегальними підакцизними товарами УКРІНФОРМ 1 лютого 2021 запустила операцію “Спирт”, в ході якої правоохоронці вилучили 226 тонн спирту, 134 тонни лікеро-горілчаних виробів (ЛГВ), 547 тис. Пачок тютюнових виробів та понад 8 тис . марок акцизного податку.

Він уточнив, що за період з 1 по 25 лютого 2021 року УКРІНФОРМ виявила 53 інтернет-сайту з пропозиціями нелегального алкоголю, знято з публікації 21 інтернет-оголошення. У судах розглядається 12 клопотань про обмеження доступу майже до сотні інтернет-сайтів, отримано одне рішення суду зі зверненням до провайдера для припинення незаконної торгівлі.

Глава УКРІНФОРМ зазначив поширеність інтернет-продажів нелегального алкоголю і транспортування його через служби доставки. Він повідомив про плани УКРІНФОРМ виробити рішення, що дозволяє скоротити перевезення незаконних підакцизних товарів, що не обмежує діяльність перевізників.

За даними Мельника, велика частина вилученого алкоголю була проведена під торговими марками виробників “Прайм”, “Люботин”, “Олександрія” та “Златогор”.

Крім того, він зазначив факти повторній конфіскації раніше вилученої продукції з тими ж акцизними марками, а також випадки розкрадання нелегальної продукції з місць зберігання і неповної їх утилізації.

Пріоритетами операції Спирт “Мельник назвав здоров’я громадян, наповнення держбюджету і забезпечення стабільної роботи легального сектора алкогольної галузі.

“Виробнича собівартість спирту на сьогодні становить 21 грн за 1 л. Навіть з урахуванням 30% -ної рентабельності і сплати ПДВ його ціна не перевищує вартості” Боржомі “(мінеральна вода вартістю 30-35 грн / л в торгових мережах – ІФ)”, – повідомив в ході зустрічі начальник управління оперативно-розшукової діяльності УКРІНФОРМ Володимир Ткаченко.

За його словами, річний резерв зростання оподаткування за рахунок тіньової частини складає 9 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *