Посівний матеріал ключових сельскохкультур іноземних виробників, як імпортний, так і вирощений в Україні, займає від 50 до 90% ринку. І це не дивлячись на різницю у вартості насіння іноземної та української селекції більш ніж в 2 рази.
Про це виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко повідомила виданню «АПК-Інформ».
«При цьому українські фермери використовують до 70% насіння кукурудзи іноземної селекції, а соняшнику – до 80-90%», – уточнила вона.
Незважаючи на це, на думку Григоренка, всім учасникам ринку варто пам’ятати, що найважливішим моментом емпатії залишається розуміння того, що саме потрібно клієнту.
«Зокрема, в поточних реаліях фермеру, який вирощує кукурудзу, важливо мати стабільно високу врожайність гібрида в різних умовах, посухостійкість і холодостійкість гібриду, гарну віддачу вологи і високу енергію початкового росту, а також здатність до вирощування в монокультурі», – вважає експерт.
Що стосується соняшнику, то Григоренко зазначила збереження тренда на технологічні гібриди і здешевлення технології. Зокрема, зростає попит на технології, які допомагають здешевити вирощування, не бути залежними від вологості, зменшити використання ґрунтових гербіцидів.
При купівлі насіння сої головними факторами є ціноутворення, питання якості та чіткої сортовий ідентифікації насіння.
«До речі, чіткий запланований бюджет і зменшення витрат на посівну, включаючи і на насіння, буде одним з головних трендів в поточному році», – підсумувала експерт.