Зменшення площ в Україні під озимим ріпаком підвищують ціни на біржі

Котирування на ріпак на паризькій MATIF на цьому тижні оновили багаторічний максимум на тлі зростання світових цін на сою та прогнозів зменшення виробництва в Україні і ЄС в наступному сезоні внаслідок скорочення площ сівби озимого ріпаку.

За даними агентства MARS, внаслідок посушливих умов була зірвана посівна кампанія в Україні, Румунії, Франції, Болгарії та Великобританії. У ці країнах площі сівби озимого ріпаку зменшаться в порівнянні з минулим роком і середнім 5-річним показником.

В Україні площі сівби озимого ріпаку зменшилися в порівнянні з минулим роком на 30% до 875 тис. Га (або 87% від плану) внаслідок тривалої посухи серпня-вересня, особливо в південних регіонах. Експортні програми практично завершені, тому трейдери не купують рапс, і ціни на нього в порту залишаються на рівні 425-435 $ / т.

З початку місяця лютневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF виросли на 8,4% і в понеділок досягли 415,25 € / т або 493,2 $ / т, хоча у вівторок знизилися на 3,75 € / т до 411,75 € / т, але доларова ціна опустилася тільки на 3 $ / т до 490,2 $ / т завдяки зміцненню курсу євро до 1,19 $ / €. Травневі ф’ючерси залишаються на низькому рівні 407 € / т.

Скорочення експорту ріпаку з України Євросоюз замінює поставками каноли з Канади. У поточному сезоні ЄС імпортував 2,61 млн т ріпаку в порівнянні з 3,21 млн т за аналогічний період минулого року.

Високі ціни на сою та рослинні масла на тлі подорожчання нафти підтримують котирування рапсового масла на високому рівні, що піднімає ціни на ріпак до рекордних значень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *