Житлові новобудови бізнес-класу в Києві подорожчали за рік на 30%

Середні ціни на житлові новобудови бізнес-класу в столиці до початку вересня становлять 48,8 тис. Грн, або $ 1820 що на 30% вище аналогічного періоду минулого року, повідомив СЕО компанії ENSO Раміль Мехтієв агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Бізнес-клас дорожчає активніше, ніж середні ціни на новобудови столиці, які за рік піднялися з 26,6 тис. До 32 тис. / Кв. М, тобто на 20%”, – сказав він.

Експерт пояснив різницю в динаміці більш високою часткою імпортних складових при будівництві нерухомості бізнес-класу. “Імпортні складові дорожчають швидше місцевого виробництва. Ситуація з імпортними матеріалами посилюється карантинними обмеженнями і локдаунамі, які значно ускладнили логістику”, – сказав Мехтієв.

Крім цього, в бізнес-класі зазвичай набагато складніше архітектура і проектні рішення, що несе з собою додаткові витрати як на матеріали, так і на виконання робіт кваліфікованими фахівцями. “Не варто також залишати поза увагою загальносвітовий тренд подорожчання житла і те, що в Україні нерухомість стала чи не головним інструментом інвестування для громадян. Це збільшує попит, що в свою чергу впливає і на ціну”, – зазначив Мехтієв.

Експерт прогнозує збереження тенденції зростання вартості житла і в наступному році. “За нашими оцінками, як мінімум до середини 2022 року тренд не зміниться. Багато що залежить від макроекономічної ситуації та відновлення провідних економік світу. В першу чергу мова йде про Китай, який величезними темпами нарощує споживання сировини, підігріваючи тим самим попит на той же метал” , – сказав Мехтієв.

За його словами, також не можна виключати появи нових штамів і, як наслідок, можливого введення карантинних обмежень. “Це, швидше за все, призведе до повторення ситуації весни 2020 року, коли продажів на ринку нерухомості майже не було. Правда, це призвело до відкладеному попиту, який реалізувався в серпні 2020 р. Тоді ж і почалося швидке зростання ціни”, – отметчает експерт.

Заснована в 2017 році девелоперська компанія ENSO здійснює реалізацію чотирьох проектів в столиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *