Житло в форматі “місто в місті” по Києву дорожче проектів без інфраструктури мінімум на 20%

Ціна якісних проектів житла в форматі “місто в місті” в Києві може бути вище на 20-200% в порівнянні з іншими об’єктами з аналогічним розташуванням, але без супутньої рекреаційної, комерційної та соціальної інфраструктури, повідомив CEO NAI Ukraine Віталій Бойко.

“Для Києва проекти в форматі” місто в місті “не є новими, вони представлені в значній кількості. Можливо, вони ще не ідеально відповідають сучасним світовим тенденціям, не генерують ВВП, крім невеликої комерції на стріт-ритейлі, може не вистачати рекреаційної інфраструктури. Однак перевага таких районів – ціна “, – розповів Бойко в ході ексклюзивної панелі” Планування та оновлення міст “на Smart Building Forum в Києві в середу.

За його словами, в одній і тій же географічній точці столиці можуть бути два житлові комплекси, де вартість порівнянних квартир може відрізнятися на 20-200%.

Експерт пояснює, що інвестиції в інфраструктуру на рівні 20% від загального кошторису проекту дозволяють збільшити ціну за 1 кв. м в середньому на 30-70%. Крім того, проекти в форматі Blended Use відповідають сучасному запитом на крокову доступність до необхідних елементів інфраструктури і віддалену роботу, який посилився під час пандемії.

“Сьогодні споживач потребує концепції Blended Use, максимальної концентрації інфраструктури в одному місці. Тому класичне зонування територій, де домінують проекти Single Use, потрібно переглядати, а в уже існуючих районах – переосмислювати території”, – вважає експерт.

Він зазначив, що при розробці таких проектів важливо аналізувати потреби аудиторії, враховувати прогноз розвитку території та створювати додаткові економічні, культурні та цифрові майстер-плани проекту.

“Такий підхід ми використовуємо з командою Urban Experts, у партнерстві з Leslie Jones Architecture, імплементуючи міжнародний досвід. Це дозволяє створювати повноцінні простору для комфортного життя, що максимально відповідають стилю життя аудиторії”, – навів приклади Бойко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *