Жінки складають більше 57% від усієї кількості зареєстрованих безробітних в Україні

На кінець травня кількість зареєстрованих безробітних в Україні склало 511 тис. 388 осіб, і більш ніж 57% з них – це жінки, повідомила керівник проекту “Гендерне бюджетування в Україні” Оксана Кисельова.

“На кінець травня кількість зареєстрованих безробітних склала 511 тис. 388 осіб, що майже на 59% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Від зареєстрованих безробітних жінки становлять більше, ніж 57%. І якщо подивитися на розподіл за професіями, то як раз на першому місці стоять працівники в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг – саме ті сфери, де найбільше сконцентровані жінки “, – сказала вона в ході онлайн-презентації дослідження” Гендерна вимір пандемії Covid-19 “у вівторок.

За словами Кисельової, в цих сферах пропонується всього 2,9% від загальної кількості вакансій. “А це означає, що не вистачає робочих місць для жінок”, – пояснила вона.

У той же час, за її словами, в сфері транспорту чоловіки становлять 68,2% штатних працівників, а також більшість керівників приватних підприємств в цій галузі, і кількість вакансій для цієї групи становить 18,3% від їх загальної кількості.

Крім того, Кисельова наголосила, що карантин, введений у зв’язку з пандемією Covid-19, привів до зростання рівня домашнього насильства в Україні.

“Безперечно, зростає рівень домашнього насильства. За офіційними даними, які розміщені на сайті Національної поліції України, в першому кварталі 2020 року виявлено більше осіб, які вчинили насильство в сім’ї. У 2019 за відповідний період було 21 тис. 762 людини, в 2020 році за відповідний період – 25 тис. 495 осіб “, – сказала вона.

Крім того, Кисельова відзначила, що в Україні жінки становлять 58% від усієї кількості інфікованих коронавірусів.

“Тенденція захворюваності на Covid-19 в усьому світі свідчить про те, що чоловіки більше хворіють і складніше переносять захворювання. Це навіть було пояснено особливостями як фізіологічного, так і поведінкового характеру. Статистичні дані в Україні не підтверджують цю тенденцію. У нас жінки складають 58 % від усієї кількості інфікованих коронавірусів “, – пояснила вона.

Керівник проекту додала, що розподіл зареєстрованих хворих за віковими категоріями в Україні також відрізняється від світових. “Якщо в усьому світі вважається, що найбільш вразливими є особи віком старше 80 років, то в Україні вік тих, хто хворів коронавирусной інфекцією, є нижче”, – поінформувала вона. Зокрема, за даними дослідження, в Україні розподіл зареєстрованих хворих за віковими групами таке: 0-17 років – 7%, 18-29 років – 12%, 30-49 років – 35%, 50-69 років – 37%, 70 років і вище – 9%.

Також Кисельова вказала на те, що жінки складають більше 80% штатних працівників в області охорони здоров’я в Україні, переважна більшість медичного і допоміжного персоналу.

“А треба сказати, що якраз допоміжний персонал саме і займається доглядом за хворими, тобто цей персонал більше часу проводить з хворими і саме він виявляється найменш захищеним. Отже, на сьогоднішній день ми маємо статистику, що кожен п’ятий з хворих на коронавірус в Україна є медичним працівником, а оскільки жінки становлять понад 80%, саме вони піддаються великим ризикам захворіти на Covid, працюючи в медичних установах “, – резюмувала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *