ЄБРР може виділити $ 81 млн українській “дочці” СП Air Products з ArcelorMittal

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може надати довгостроковий кредит $ 81 млн для будівництва установки розділення повітря ТОВ “Кривий Ріг промислові гази” (Київ), створеним в жовтні минулого року нідерландської Krig Holdings BV – спільним підприємством американської Air Products and Chemicals, Inc. і ArcelorMittal, в якому мажоритарієм виступає Air Products.

Як наголошується в повідомленні ЄБРР на його сайті, за умови укладення комерційних угод компанія спроектує, побудує і буде експлуатувати установку поділу повітря в Кривому Розі, виробляючи промислові гази для гірничо-металургійного комбінату “ArcelorMittal Кривий Ріг” (АМКР, Дніпропетровська обл.) Та інших споживачів в Україні та за її межами.

Передбачається, що заміна існуючого виробництва Промгаз на майданчику АМКР на нову установку скоротить річне споживання енергії меткомбінатом і знизить викиди CO2 більш ніж на 60 тис. Тонн в рік.

Загальна вартість проекту оцінюється сумою понад $ 100 млн, говориться в матеріалах банку.

Згідно з ними, очікується, що рада директорів ЄБРР розгляне цей проект 22 липня цього року.

В Україні у Air Products працює ТОВ “Ейр Продактс Україна”. Соглансо інформації на сайті компанії, це провідний постачальник CO2 (діоксиду вуглецю) в країні. Компанія була створена в 2010 році і входила до складу ACP Group (провідний постачальник CO2 в Європі), яка з жовтня 2019 стала частиною міжнародної газової компанії Air Products, що котирується на NYSE. Її продажі річні складають близько $ 8,9 млрд з присутністю в 50 країнах світу з більш, ніж 750 виробничими потужностями, ринкова капіталізація – $ 45 млрд, вказується на сайті.

Виручка “Ейр Продактс Україна” в 2018 році зросла в 1,5 рази – до 94,73 млн грн, а чистий збиток скоротився майже в 22 рази – до 0,59 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *