Збитки в сфері водних ресурсів в 2020 р склали 188 млн грн – Держекоінспекція

Державна екологічна інспекція в 2020 році склала 3,77 тис. Протоколів про адміністративні порушення у сфері водних ресурсів, які завдали екосистемі сумарний збиток на 188 млн грн, повідомило відомство на сайті в понеділок.

“За даними національної гідрометслужби, концентрація токсичних сполук в українських річках в 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми. Тому, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду”, – зазначив глава відомства Андрій Мальований.

За його даними, Україна вже до 2050 року загрожує дефіцит питної води через скидання небезпечних речовин, недостатнього очищення стоків і засмічення річок.

Мальований уточнив, що в світі 3,6 млрд людей страждають від нестачі питної води внаслідок зміни клімату та забруднення річок, а до 2050 року дефіцит ресурсу відчують близько 5 млрд жителів Землі.

“Держекоінспекція постійно працює над посиленням контролю в цій сфері. Зокрема, в минулому році був підписаний меморандум про співпрацю з Держводагентством, в рамках якого працюємо над створенням системи оперативного спостереження за станом водних об’єктів”, – підсумував він.

Як повідомлялося, Держекоінспекція з 1 січня 2021 року почала контролювати достовірність звітів про викиди парникових газів, ця функція закріплена за відомством законом “Про основи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *