Завод з виробництва кавунового меду заробив

Міні-завод по виробництву кавунового меду (бекмес) відкрився в м.Гола Пристань на Херсонщині.

Створив його разом з сином-фермером керівник проекту «Зелені хутори Таврії» Олександр Долинко, пише «Голос України».

Для цього він взяв пільговий кредит під 5% за обласною програмою розвитку харчової та переробної галузі на 97 тис. Грн, а також вклав 150 тис. Грн власних коштів. Цих інвестицій вистачило на обладнання та приміщення, стилізоване під сільську хату, і підприємство вже працює.

Цього року Олександр Долинко планує виготовити близько тонни бекмеса. Він упевнений, що зі збутом проблем не буде, адже відвідувачі екохуторов активно купують продукцію.

Крім того, ведуться переговори з великим замовником – одна з київських фірм планує купувати і реалізувати через свою мережу в столиці. Однак виникає питання сертифікації цього продукту.

«Технологія виготовлення бекмеса нехитра – випарювання соку. Але значні обсяги вимагають і налагодження виробництва, постачання сировини. На тонну продукту піде майже 25 тонн кавунів. Але головне, що вони стануть в нагоді будь-які: і деформовані, і занадто маленькі, які зазвичай залишають на баштані перегниватимуть після збору кондиційної ягоди. Тому для фермерів це можливість перетворити відходи в якісний товар, що дозволить отримати додатковий прибуток », – розповідає власник міні-заводу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *