Завдяки локдауну обсяг доставки зараз в 2-3 рази вище “доковідной” – глава Novus

Гендиректор мережі супермаркетів Novus Марк Петкевич зазначає, що завдяки мали раніше місце жорстким карантинним обмеженням через Covid-19 обсяг доставки продуктів з магазинів в 2021 році різко зріс і навіть зараз залишається в рази більшим, ніж до епідемії в 2019 році. Про це він сказав в інтерв’ю Асоціації рітейлерів України.

“У 2020 році за березень-травень вона зросла в 20-30 разів. І в 2021-му до вихідної точки вона не повернулася – все ще в два-три рази більше, ніж в 2019 році. Люди адаптувалися до нових реалій, промацали нову опцію, усвідомили її зручність і вирішили використовувати. В локдаун вони були змушені пристосуватися і пробувати нове, і багатьом, висловлюючись сучасною сленгом, “зайшло”, – зазначив він.

За словами топ-менеджера, його сім’я досі робить покупки в інтернеті, а магазин відвідує фізично тільки через окремих товарів. Петкевич також розповів про поступове зростання у Novus продажів в електронній комерції.

“5% продажів, які ми поставили собі за мету, поки не досягли, але на рівні 1-1,5% ми вже йдемо. У 2019 було радістю мати 1%, але зараз це майже в два рази більше. Це також залежить від місяці “, – зазначив він.

Петкевич констатував, що перешкодою до збільшення продажів є і законодавчі вимоги – зокрема, неможливість доставки алкогольних напоїв, через що частина покупців, які не можуть, наприклад, купити собі на вечерю пляшку вина, приймають рішення все купити в магазині і не дробити покупку на дві частини.

Керівник Novus також висловив упевненість, що новий гіпотетичний локдаун не сильно вплине на роботу мережі.

“Нашому бізнесу пощастило, на нас локдауни не сильно впливають. Витрати зросли, але є можливість працювати. Гігієнічні засоби вже на потоці, для e-commerce інфраструктура створена. Штат доповнюється збирачами, пікером, експедиторами. Як показує досвід, в локдаун люди звільняються з інших бізнесів і йдуть на тимчасові підробітки. Ринок до цього вже пристосувався “, – зазначив він.

Петкевич також анонсував, що до кінця року мережа Novus розшириться до близько 85 об’єктів. Зокрема, заново відкриються ребрендовані супермаркети Billa. У той же час в 2023 році він анонсував розширення мережі до 100 магазинів.

За словами CEO Novus, під ці брендом зараз працює 81 магазин, 79 з яких – це власне супермаркети мережі, а ще два об’єкти працюють по франшизі в Миколаївській області. Крім того, компанія має в своєму розпорядженні 8 магазинами формату біля будинку “Ми Маркет”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *