Запущено новий реєстр цін на соціально значущі продукти харчування

Міністерство цифровий трансформації запустило новий Реєстр роздрібних цін на ряд продуктів харчування і засобів протиепідемічного призначення.

Це зроблено з метою виконання указу Кабміну про необхідність декларування зміни роздрібних цін в разі їх збільшення на окремі категорії товарів, говориться в повідомленні міністерства.

Згідно з даними в реєстрі, звіти про ціни вже подали 123 компанії і 1,5 тис. Об’єктів роздрібної торгівлі.

На порталі бізнес надає інформацію про зміни цін на товари при збільшенні їх на більш 5%.

Уточнюється, що Кабінет міністрів 22 квітня ухвалила введення контролю роздрібних цін на соціально значущі товари на час дії карантину.

До переліку соціально значущих товарів увійшли: гречка, цукор, борошно пшеничне вищого гатунку, макаронні вироби вітчизняного виробництва, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (в плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, м’ясо птиці (тушка куряча), вода мінеральна без газу, масло вершкове жирністю 72,5%.

Крім того в перелік товарів, які потрапляють під регулювання, увійшли ліки, що застосовуються при лікуванні коронавирусной хвороби, антисептики і дезинфікуючі засоби, а також засоби індивідуального захисту, в тому числі респіратори, маски, костюми біологічного захисту та інше.

Відповідно до встановленого порядку, декларування змін роздрібних цін вводиться в разі зміни ціни в порівнянні з ціною на дату набрання чинності цією постановою або попередньо задекларованої ціни:

– на 15% і більше – за 30 днів до початку її застосування;

– на 10% і більше, але менше 15% – за 14 днів до початку її застосування;

– на 5% і більше, але менше 10% – за три дні до початку її застосування, не рахуючи дня декларування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *