Запаси меду в Україні складають половину від загального щорічного обсягу виробництва і продовжують збільшуватися

Україна виробляє близько 70-80 тис. Тонн меду в рік, що перевищує обсяги експорту та споживання цієї продукції на внутрішньому ринку і призводить до накопичення запасів, повідомив директор з розвитку “Асканія-Пак” Віктор Іванченко.

“Оціночний обсяг виробництва меду в Україні становить 70-80 тис. Тонн на рік. Україна виробляє меду більше, ніж може продати на експорт і вжити на внутрішньому ринку, і ці залишки переходять з року в рік. Сьогодні це великий надлишок, який тисне на ринок. За нашими оцінками, на руках у пасічників від 35 до 40 тис. тонн “, – сказав він в коментарі агентству” Інтерфакс-Україна “.

За словами Іванченка, прогнозовано Україна відправить на експорт в першому півріччі 2020 року біля 20-25 тис. Тонн, а 15 тис. Тонн перейдуть залишками на наступний рік.

“На зовнішньому ринку попит на український мед сформувався. Два найбільших покупця українського меду це Європа, вона закуповує близько 40-45 тис. Тонн на рік, і США – від 5 до 10 тис. Тонн в рік. Середній обсяг експорту українського меду становить 50 -55 тис. тонн і не думаю, що цей показник буде збільшуватися “, – зазначив він.

У той же час, за оцінками “Асканія-Пак”, обсяг виробництва меду в Україні знижується останні два роки на 5% щорічно через несприятливі для медозбору погодних умов.

Крім того, з початку сезону закупівельні ціни на мед в Україні знизилися майже на 22% – до 32 грн / кг меду.

“Сьогодні на зниження ціни впливають не експортери, а пасічники. В Україні виробляється меду більше, ніж його можна експортувати, або вжити на внутрішньому ринку. Україна почала сезон 2019/20 з закупівельної ціни 32 грн / кг меду, сьогодні, через три місяці, ціна впала до 25 грн / кг. Закупівельна ціна підійшла впритул до собівартості меду в виробництві. Тому ми можемо бачити криза у виробництві меду. Не скажу, що буде різке скорочення обсягу виробництва, але збільшення найближчим часом точно не буде “, – зауважив Іванченко .

Директор з розвитку “Асканія-Пак” повідомив, що Україна є п’ятим виробником меду в світі, першим в Європі, а також є світовим лідером за обсягом виробництва цієї продукції на душу населення. Бджільництвом в Україні займається близько 80-100 тис. Чоловік. На внутрішньому ринку України споживається близько 20 тис. Тонн меду, при цьому через організований роздріб продається не більше 5%. Основний обсяг меду (90-95%) продають приватні бджолярі через персональні контакти з споживачем (від знайомого до знайомого), або на ринках. 90-95% меду, який продається на внутрішньому ринку, не проходить перевірку на відповідність показникам якості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *