Запаси автогазу переповнили паливний ринок України

Ситуація на ринку палива в Україні кілька тижнів залишається незмінною – бензин і дизельне паливо продовжують втрачати в ціні, повідомляє “Сегодня”.

Як заявив заступник директора Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев, на українських АЗС зараз відображаються зміни, що відбулися протягом останнього місяця: до роздробу все більше доходить палива, закупленого за нижчими оптовими цінами.

“Крім того, зберігається невисокий попит на нафтопродукти через карантин. Прискорюють темпи зниження і відродилися нелегальні АЗС, боротьба влади з якими в останній місяць істотно ослабла”, – зазначив Рябцев.

При цьому, з автомобільним газом ситуація стає все більш критичною і жорсткою. За словами аналітика ринку скрапленого газу Артема Куюна, зараз на ринку надлишок автогазу, так як ніхто з трейдерів не очікував введення такого жорсткого карантину і, як наслідок, зниження продажів на 30% і більше.

“Зріджений газ досить складно зберігати, а на ринку його профіцит, тому газ потрібно продати, щоб було де розмістити поставки за новими контрактами. Плюс впливає демпінг з боку нелегальних АЗС, перш за все це монопаливним (зріджений газ) і Бітоплівние (дизель та скраплений газ ) заправки. Все це прискорило зниження цін “, – роз’яснив Куюн.

Як повідомлялося, вартість скрапленого газу на східному кордоні України зменшилася на початку квітня до $ 115 / т, а ціна оптових партій товару в Україні 3 квітня досягла 9500 грн / т, що більшість учасників ринку сприйняли як цінове дно і очікували підвищення оптових цін найближчим часом .

З другого тижня квітня котирування почали підвищуватися, досягнувши рівня в $ 135 / т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *