“Замороженное” жилье. Какие долгострои в Киеве возьмутся закончить в 2020-м

У 2020 році можливе реанімувати будівництво тільки 7% від усієї кількості довгобудів в Києві. Про це завила директор з маркетингу проекту багатофункціонального житлового комплексу Polaris Home & Plaza Анжеліка Саакян.

За її словами, відсутність законодавчих механізмів завершення заморожених об’єктів житлового будівництва змушує ошуканих інвесторів шукати шляхи вирішення проблеми, найбільш дієвими з яких на сьогоднішній день є або самостійне управління проектом, або залучення професійного девелопера.

Самостійне завершення замороженого житлового будинку зажадає від ошуканих інвесторів додаткового фінансування в розмірі до 8 000 грн / м2, вважає Саакян.

“Інвесторам доведеться об’єднатися в юридичну особу, вирішити питання із землекористувачем ділянки, на якому повинен був бути побудований їхній будинок, або самим стати землекористувачем, пройшовши всі необхідні процедури в місцевих органах влади. Цей шлях досить складний і непередбачуваний”, – сказала вона.

Експерт зазначила, що на сьогоднішній день найбільш реальним механізмом завершення будівництва замороженого об’єкта житлового будівництва є залучення стороннього професійного девелопера з достатнім досвідом на ринку і портфелем успішно реалізованих проектів. Але такий варіант добудови об’єкта може бути реальним, тільки якщо в довгобуді продано не більше 50% квартир.

“Якщо в довгобуді продано не більше половини квартир, забудовник гіпотетично може взяти на себе питання добудови об’єкта. При цьому рентабельність будівництва таких будинків на 10-15% буде нижче, ніж з” чистою “площадки”, – розповіла Саакян.

У 2019, за її даними, лише в 5-7 заморожених об’єктах були зроблені спроби їх завершення і тільки в тих, де кількість проданих квартир не перевищує 50%.

Для того, щоб девелопери охочіше брали участь у вирішенні проблеми довгобудів, на думку експерта, необхідно врегулювати кілька важливих питань, здатних мінімізувати ризики як інвесторів, так і забудовників:

провести технічний, юридичний і фінансовий аудит об’єкта з розрахунком кошторису завершення об’єкта;
необхідно підтвердження кількості обманутих покупців разом з розробленим механізмом отримання ними квартир.

Експерт також нагадала, що на 2020 рік в Києві і області потенційно можна було б почати добудову близько 40 об’єктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *