Залежність України від китайського часнику зростає величезними темпами

У 2019 Україна імпортувала рекордні за 6 років обсяги часнику – 5,3 тисячі тонн, 73% якого надійшло з Китаю. Таким чином імпорт часнику в Україні зростає вже два роки поспіль. Про це повідомили аналітики EastFruit.

“На жаль, ми змушені констатувати, що залежність України від імпорту часнику продовжує зростати. У 2016-2017 роках багато в нашій країні зацікавилися перспективами вирощування часнику і почали інвестувати в досить великі промислові проекти. На папері це виглядало дуже прибутковим бізнесом, однак практично всі інвестори були сильно розчаровані реальними результатами і закрили цей напрямок “, – стверджує Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

У 2013 році Україна імпортувала близько 6,9 тисяч тонн часнику. Однак в 2017 році імпорт впав до 2,5 тисячі тонн і навіть почав зростати експорт, який досяг майже 600 тонн в 2018 році.

При цьому Україна жодного разу не була нетто-експортером часнику, завжди імпортуючи більше, ніж продавалося на експорт.

Основна причина – відсутність належної інфраструктури і знання специфіки зберігання часнику. Крім того, занадто маленький типовий розмір городника, який вирощує часник в Україні, не дозволяв навіть планувати створення сучасних сховищ, так як це було б нерентабельно.

Цікаво відзначити, що ще однією країною, яка забезпечила значний приріст поставок часнику в Україні, став Іран, який які раніше не поставляв часник до нас.

“Китай і Іран забезпечили в минулому році більше 80% всіх поставок часнику в Україні. На сьогоднішній день на внутрішньому ринку практично не залишилося запасів товарного часнику врожаю 2019 року, тому Україна зараз повністю залежна від імпорту. Проблеми з коронавірусів в Китаї та Ірані вже привели до розвалу логістичних ланцюжків поставок продукції, а новий урожай часнику в країні почнуть прибирати лише через 5-6 місяців. Тому, не виключено, що ціни на свіжий часник за цей період можуть істотно вирости “, – прогнозує Катерина Звєрєва.

Відзначимо, що другим найважливішим постачальником часнику в Україну після Китаю є Єгипет. На цю країну припадає близько 13% всього українського імпорту часнику. Також в останні роки нарощує експорт часнику і Узбекистан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *