Закупівля насіння за кордоном впала майже на 30%

Україна за 9 місяців 2020 року імпортувала на 27% менше насіння сільгоспкультур, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це йдеться в повідомленні Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Так, в січні-вересні Україна імпортувала імпортувала 20,9 тис. Т насіння зернових і 20,0 тис. Т насіння олійних культур на загальну суму $ 338,6 млн.

«Тенденція до збільшення імпорту насіннєвого матеріалу, яка спостерігалася в Україні з 2015 року і зберігалася до минулого року, стала результатом різкого підвищення попиту через збільшення його споживання холдинговими компаніями, великими і середніми товаровиробниками. Карантинні та логістичні обмеження, пов’язані з пандемією СОVID-19, в 2020 році дали поштовх розвитку вітчизняного насінництва і іноземних селекційних компаній всередині країни », – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що більшість іноземних насіннєвих компаній вже побудували свої заводи на території України і здійснюють продаж насіння українським товаровиробникам, навіть не завозячи його з-за кордону.

У 2020 році 90% імпорту в Україну насіння зернових культур склала кукурудза – 18,7 тис. Т. Насіннєвий пшениці закуплено 1,1 тис. Т, ячменю – 0,4 тис. Т, жита – 0,5 тис. Т і сорго – 0,2 тис. т.

В імпорті насіння олійних культур на соняшник припадає 80%. Його поставки склали 15,8 тис. Т. Також було закуплено 3,6 тис. Т ріпаку та 0,6 тис. Т сої. На ці види насіннєвої продукції припадає понад 90% вітчизняного імпорту.

У той же час зберігається тенденція до зростання імпорту насіння цукрових буряків і овочів. За січень-вересень 2020 року Україна закупила 589 т насіння цукрових буряків на $ 17,8 млн.

Імпорт насіння овочів у вартісному вимірі зменшився в порівнянні з 2019 року на 17,4% і склав $ 21,3 млн.

При цьому збільшуються закупівлі насіння нішевих культур, зокрема, сорго, льону та гірчиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *