Закупівельні ціни на свинину продовжили зниження

Середня ціна закупівлі свинини в живій вазі початку липень ц.р. втрати 1,8% в порівнянні з минулим тижнем і склала 43,6 грн / кг, мінімальна ціна тяжіла до 42 грн / кг.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації свинарів України.

Після передсвяткового підйому цін на свиней забійних кондицій, котирування не змогли втриматися на досягнутому рівні. Так, в ході попередніх торгів товарні партії «розписали» на 0,5-1,5 грн / кг дешевше ніж тижнем раніше.

«У той же час, загострився міжрегіональний розрив цін. Так, якщо більшість заготівельників на Заході і в Центрі купували «живець» свиней по 43-44,5 грн / кг, то в східних областях нижній поріг цін перетнув позначку в 42 грн / кг. В якості причини такої розбіжності оператори озвучують відносну збалансованість попиту і пропозиції в більшій частині областей, тоді як на Сході спостерігається активна пропозиція товарних свиней на тлі млявої реалізації », – пояснюють експерти.

З огляду на неоднорідність ринкових сигналів, передчуття гравців ринку щодо подальшої динаміки цін досить суперечливе, повідомляють в асоціації. Так, виробники свинини, відзначають посилення впливу температур на приріст тварин, що обмежує пропозицію кондиційних тварин. При цьому, абсолютна більшість з них не мали проблем з реалізацією товарних партій, тому перехідні залишки тварин забійних кондицій практично відсутні.

«Частина м’ясопереробників, переважно з центральних і західних областей, вважає, що існуюча пропозиція свинини в живій вазі балансує з попитом, що формує передумови для відносної стабільності цін. На їхню думку, нізьковолатільние цінові коливання будуть мати позитивні наслідки для всіх учасників ринку – і для виробників, і для переробників, і для споживачів », – додали в асоціації.

У той же час, інші м’ясопереробники очікують подальшого спадного руху цін під тиском млявою торгівлі і значних, на їхню думку, залишків м’ясної сировини в операторів.

«З огляду на полярність позицій, досить висока ймовірність як консолідації цінового діапазону по всій країні в межах вузького« коридору », так і подальше різноспрямований рух цін», – підсумували аналатікі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *