Закриття фабрик відкладається. Закон з правкою про торгівлю сигаретами ветований

Президент Володимир Зеленський 19 лютого ветував закон про введення єдиного рахунку для сплати податків та єдиного соціального внеску (ЄСВ), а також про врегулювання торгової націнки на сигарети (поправка №8), свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту (№1049) на сайті Верховної Ради .

Цей законопроект передбачав встановлення торгової націнки (або так званої маржі) на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни (МРЦ) відповідно, і виробники були б зобов’язані продавати сигарети дистриб’юторам за ціною вище 80% від МРЦ з урахуванням ПДВ і акцизного збору до 1 січня 2021 року.

Після публікації тексту цього законопроекту глави компаній-членів асоціації “Укртютюн” заявляли, що наслідком запровадження цієї торгової націнки на сигарети може стати закриття фабрик і втрата 50 тис. Робочих місць в індустрії.

У Європейській бізнес асоціації (ЄБА) до вирішення Зеленського поставилися позитивно.

“Європейська бізнес асоціація вітає рішення президента України щодо виконання досягнутих домовленостей вето на законопроект №1049, щоб скасувати поправку щодо регулювання цін на ринку тютюнової продукції”, – відзначили в ЄБА.

Тепер, згідно з регламентом, повернутий главою держави законопроект для повторного обговорення в парламенті повинен підготувати профільний комітет. Після цього Рада повинна розглянути документ позачергово в 30-денний термін. Але про які саме пропозиції Зеленського йдеться, поки невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *