Закриття продовольчих ринків ставить під удар дрібних фермерів

Закриття великих продовольчих ринків на період карантину буде мати незворотні наслідки для аграрного бізнесу України і спричинить суттєве подорожчання українських овочів і фруктів.

Такої думки дотримується директор оптового ринку ОРСП «Шувар» Іван Федишин, йдеться в повідомленні «Шувар-Інфо».

«Наш ринок є найбільшим каналом продажу українських овочів і фруктів, левова частка цієї продукції вирощується в дрібних господарствах. Ці фермери не поставляють продукцію в роздрібні мережі, так як самостійно не можуть сформувати необхідну для цього мінімальну комерційну партію продукції. Тому закриття таких торгових майданчиків позбавить аграріїв головного каналу збуту і, відповідно, більшість з них можуть взагалі піти з цього бізнесу. А ось українці змушені будуть купувати овочі та фрукти значно дорожче, тому що конкуренція на ринку істотно ослабне. Постачальники в роздрібні мережі цим скористаються і піднімуть ціни », – говорить Іван Федишин.

Він зазначив, що понад 80% виробництва вітчизняних овочів і фруктів сконцентроване в руках дрібних виробників. Сезон 2019/2020 року був досить складним для цих фермерів, через критично низьких цін на овочі борщового набору. До того ж, більшість господарств не встигли розпродати продукцію, яка була закладена в сховища восени.

«Ціни на овочі в цьому році були досить низькими, тому виробники, за винятком тих, хто вирощує картоплю, працювали на межі рентабельності. Певні надії були на сезонне зростання ціни навесні, але в разі закриття ринків фермери взагалі не зможуть розпродати запаси зі сховищ і відповідно без грошей на початок нового сезону. Після підняття вартості виробничих ресурсів через девальвацію гривні, це буде другий потужний удар по бізнесу дрібних фермерів. Наслідком цього стане скорочення виробництва в 2020 році і, відповідно, зростання цін на овочі. А від цього вже постраждають усі українці, доходи наших громадян швидше за все теж знизяться », – каже Іван Федишин.

Також він зазначив, що великі оптові ринки сьогодні виконують дуже важливу функцію – збереження продовольчої безпеки. Зупинка роботи ринків призведе до закриття великої кількості магазинів «біля будинку», де українці сьогодні купують продукти без великих черг. Зменшення кількості торгових точок призведе до величезних черг в роздрібні мережі і підвищенню цін на продукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *