Ресторанна галузь в умовах війни. Кафе та ресторани відновлюють роботу, але скорочують зарплати

Через три місяці після початку повномасштабної війни в Україні працює лише 68% від кількості закладів громадського харчування, відкритих у лютому, а кількість нових вакансій та виручка малих та середніх закладів на заході країни та в деяких центральних областях вже досягли довоєнних показників. Про це повідомили в компанії з автоматизації роботи закладів Poster.

Наприкінці лютого в країні працювало всього 14% закладів, а до кінця березня їх частка зросла до 38%.

Найкращі показники виручки у закладів Закарпатської області. Так, з 16 по 22 травня вона становила 152% порівняно з тижнем до війни, 14-20 лютого. У Волинській та Чернівецькій областях цей показник склав 124% та 119% відповідно від довоєнної. У Києві виторг зафіксований на рівні 58% від лютневих результатів.

За тиждень до війни, 14-20 лютого, у чотирьох великих містах України – Києві, Одесі, Львові та Дніпрі – на сайті Work.ua було розміщено 655 нових вакансій за спеціальностями кухаря, бармена та офіціанта. На початку травня було зафіксовано їхнє падіння до 203. При цьому на заході навпаки було зафіксовано зростання. Так, на початку травня у Львові кількість вакансій зросла на 2,5% порівняно з довоєнним у лютому – зі 119 до 122.

Серед чотирьох міст – Києва, Одеси, Львова та Дніпра – найбільше падіння зарплат спостерігається в Одесі. Так, на початку травня барист там пропонували 9 тис. грн (на 18% менше, ніж у лютому), кухарі – 12,5 тис. грн (-22%), офіціанту – 12 тис. грн (-14%).

У Києві найбільший спад заробітної плати спостерігався на посаді баристи. На початку травня заклади пропонували в середньому 12 тис. грн., що на 20% нижче, ніж напередодні війни. Кухарям обіцяли 15,5 тис. грн (-9%), а офіціантам, як і раніше, – 18 тис. грн. При цьому у Львові баристу у травні пропонували 10 тис. грн, що на 9% нижче за війну, кухарям – 12 тис. грн (-8%), офіціантам – 10 тис. грн.

Серед чотирьох міст – Києва, Одеси, Львова та Дніпра – на початку травня зростання заробітної плати було помітне лише на позиціях баристи у Дніпрі – до 12 тис. грн, тобто. на 9%. Заробітна плата кухарів у цьому місті залишалася без змін – 14 тис. грн., а офіціантів просіла на 28%, до 9 тис. грн.

Дослідження базується на даних про продаж у більш ніж 5000 закладах.