Загальна площа гнучких офісів в Україні перевищила 130 тис. Кв.м – дослідження

Загальна площа гнучких офісів в Україні перевищила 130 тис. Кв. м, при цьому дві третини пропозиції, 89 тис. кв. м, доводиться на Київ, відзначається в дослідженні, проведеному спільно URE Club і Асоціацією коворкінг України (АКУ).

Згідно з дослідженням, в цілому в країні налічується 125 коворкінг і гнучких просторів. Лідирує за кількістю об’єктів такого формату столиця – 53%. У Топ-5 також входять Харків -12%, Львів – 7%, Дніпро – 6% і Одеса – 4%.

“За вісім років розвитку коворкінг і гнучкі офіси зуміли вже зайняти частку в 4,5% офісної нерухомості столиці, і ми бачимо зростаючий інтерес до цього сегменту по всій Україні”, – повідомила директор АКУ Вікторія Журбас агентству “Інтерфакс-Україна”.

У 2020 році ринок гнучких офісів в столиці виріс на 24 тис. Кв. м, або на 30% по відношенню до 2019 року. Очікуване нова пропозиція в 2021 році – 29 тис. Кв. м.

За даними дослідження URE Club, середня вартість окремого офісу для п’яти чоловік в коворкінг міст з Топ-5 міст на кінець 2020 року склала 23,7 тис. Грн / кв.м / міс.

“Девелопери та керуючі комерційними приміщеннями столиці і великих міст зацікавлені в розвитку сегмента коворкінг і гнучких просторів. Очевидно, що цей сегмент буде активно розвиватися, так як саме формат коворкінг максимально відповідає тренду адаптації формату роботи в нових реаліях”, – повідомила СЕО URE Club Ольга соловей агентству.

Як зазначила Соловей, URE Club планує не тільки щільно працювати з новоствореної АКУ, а й готовий підтримати розвиток нової структури.

За даними АКУ, перші коворкінг відкрилися в Україні в 2012 році: у Львові два об’єкти Communa загальною площею в 1,3 тис. Кв. м, в Одесі – Impact Hub Odessa (1,29 тис. кв. м). У 2013-му відкрилися також столичний “Часу Вагон” (360 кв. М) і харківський “Рівень” (120 кв. М).

Створена в 2020 році АКУ ставить за мету вивчення ринку, професіоналізацію ринку, в тому числі допомога з рекрутінгом і навчанням персоналу, сприяння формуванню нормативно-правової бази функціонування ринку коворкінг і гнучких офісів.

Створений у 2008 році URE Club (Український клуб нерухомості) – бізнес-асоціація, яка об’єднує локальних і міжнародних експертів і практиків ринку нерухомості України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *