За відсутність системи HACCP будуть штрафувати на 150 тис. грн

В Україні на сьогоднішній день HACCP впровадили 90% великих підприємств.

Про це в ефірі Agro FM розповів голова Громадської спілки «Асоціація по інтеграції НАССР» Владислав Веремеєнко.

За його словами, великі підприємства не можуть працювати без HACCP. Цього вимагають їх партнери, тим більше, якщо продукція експортується.

Серед малих підприємств ситуація з впровадженням HACCP йде набагато гірше. Їм не потрібно експлуатаційний дозвіл, достатньо надіслати паперу декларативним способом. Так вони потрапляють до реєстру Госпродпотребслужби, і їх будуть перевіряти планово або позапланово, якщо будуть надходити скарги від споживачів.

«У відділі кулінарії одного черкаського супермаркету продавали млинці з куркою, якими отруїлися 30 осіб. Після позапланової перевірки супермаркет оштрафували на 130 тис. Грн. Я думаю, що така сума штрафів змусить підприємства більш ретельно контролювати якість своїх товарів », – каже фахівець.

Також додає, що для впровадження НАССР в першу чергу потрібно ознайомитися з вимогами законодавства (основний закон про безпеку харчових продуктів №771 і №590).

«Система НАССР – це аналіз ризиків. За порушення норм виробник може нести не тільки адміністративну, але і кримінальну відповідальність. Є два уніфікованих акту, за якими проходить перевірка: акт про інспектування та про аудит. На перший раз підприємство без системи НАССР не штрафуватимуть, напишуть тільки припис. Ще за одне порушення для юридичних осіб штраф складе 30 мінімальних зарплат (142 тис. Грн в 2020 р), для фізичних осіб – 15 (71 тис. Грн). Існує багато супутніх штрафів – мінімальний 25 тис. Грн », – зазначив Веремеєнко.

Зазначає також, що на сьогоднішній день половина підприємств працює «в тіні», позапланова перевірка таких юридичних та фізичних осіб визначається штрафами 75 тис. Грн і 30 тис. Грн відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *