За рік в Україні підскочили ціни на всі види алкоголю та тютюну

З липня 2019 року по липень 2020 року подорожчали пиво, вино, горілка і сигарети вітчизняного виробництва. Про це повідомляє Державна служба статистики.

За даними Держстату, пиво за рік піднялося в ціні в середньому на 5,3% (до 17,61 грн за 0,5 літра); вина столові – на 1,6% (до 67,08 грн за 0,75 літра); горілка – на 0,7% (до 92,42 грн за 0,5 літра).

Крім цього, значно подорожчали тютюнові вироби. Так, сигарети з фільтром вітчизняних марок в липні 2020 року в середньому по Україні продавалися по 40,42 грн за пачку (20 штук), що на 23,6% дорожче, ніж роком раніше, без фільтра – по 36,08 грн за пачку (дорожче на 26,8%).

Нагадаємо, в січні поточного року Державна податкова служба за підтримки Міністерства фінансів запустила в Україні пілотний проект “Пошук акцизної марки”.

Зазначено, що запуск проекту здійснено “для впровадження і вдосконалення нових електронних сервісів”.

“За допомогою цього електронного сервісу українці зможуть перевіряти легальність походження алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів”, – пояснили у відомстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *