За час війни оформлено на 59 млн грн аграрних розписок

В Україні від 24 лютого по сьогодні було видано на 59 млн грн аграрних розписок.

Цей інструмент продовжує залишатися ефективним механізмом для фінансування аграріїв, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«За даними Мін’юсту, Реєстр аграрних розписок залишається цілком функціональним, усі операції з аграрними розписками можуть бути вчинені за умови доступу до необхідних реєстрів. Поступово Міністерство відновлює роботу реєстрів у регіонах, де це можливо, зокрема минулого тижня було відновлено роботу ДРОРМ (Державний реєстр обтяжень рухомого майна) в низці регіонів України», — говориться у повідомленні.

Втім, уже зрозуміло, що цей інструмент в умовах війни наразі не використовується на повну, адже протягом 2020 р. аграрних розписок було видано на 13 млрд грн, а в 2021 р. — на 15 млрд. Полегшити доступ до роботи з ними під час війни має законопроєкт №2805-д, який рекомендований до голосування у першому читанні.

«Якщо документ підтримають парламентарі, користувачі зможуть самостійно здійснювати операції з аграрними розписками безпосередньо в Реєстрі аграрних розписок через онлайн-доступ за електронними цифровими підписами без обов’язкового нотаріального посвідчення. А раніше Реєстр аграрних розписок вже було технічно оновлено, а також інтегровано з необхідними державними реєстрами для автоматичної верифікації даних», — говориться у повідомленні.


Для довідки: аграрні розписки — механізм фінансування сільськогосподарських виробників. Це документ, який фіксує зобов’язання сільгоспвиробника розрахуватися зі своїм кредитором грошима, матеріальними цінностями чи майбутнім урожаєм (після його збирання чи реалізації). За аграрною розпискою можна взяти в кредит техніку, добрива — все, що необхідно для с/г діяльності.