За час карантину в Україні з’явилося до 700 тисяч нових безробітних – ТПП

Кількість безробітних в Україні в період карантину фактично збільшилася на 0,5-0,7 млн ​​осіб, до 2,0-2,2 млн осіб. Про це заявив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, передає “112-Україна”.

“За оцінками офіційної статистики, в Україні близько 3,5 млн осіб працюють в тіньовому секторі. З них в” карантинних “галузях задіяні близько 1 млн осіб. Офіційно в цих галузях працюють ще близько 2,9 млн осіб. Таким чином, всього з -за карантину вимушено не працюють близько 4 млн осіб. За нашими оцінками, близько 500-700 тисяч неофіційно зайнятих із закриттям бізнесів на карантин сьогодні фактично не мають роботи. Якщо додати майже 1,5 млн безробітних, то отримуємо кількість незайнятих на рівні 2, 0-2,2 млн осіб “, – сказав президент оргов-промислової палати України.

Геннадій Чижиков зазначив, що одним із пріоритетів має бути збереження робочих місць і бізнесу підприємців. В середньому, збереження одного робочого місця в 5 разів дешевше, ніж створити нове.

“У нинішній ситуації створення нових робочих місць – дуже дороге задоволення. Тому важливо допомагати підприємцям, малому бізнесу, щоб вони витримали це випробування”, – сказав президент ТПП України.

Також Геннадій Чижиков вважає, що зараз підприємці психологічно налаштувалися припинити роботу до 3 квітня. У зв’язку з продовженням надзвичайної ситуації до 24 квітня зараз багато хто з підприємців задають питання: як зараз заробляти гроші в умовах карантину. У більшості з них запас міцності до середини-кінця квітня. У середнього і великого бізнесу запас більше – 2-3 місяці. Це оптимістичні прогнози. Тому зараз бізнес, особливо підприємці, потребують підтримки держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *