З України на європейську точку переробки вивезли 20 тонн використаних батарейок

Українські активісти відправили на переробку на румунський завод близько 20 тонн використаних батарейок – таку велику партію посилають на утилізацію вперше в історії України. Про це Delo.ua розповіли в громадському русі “Батарейки, здавайтеся!”, Яке організувало відправку.

Навантаження небезпечних побутових відходів пройшла 11 березня 2020 року – волонтери заповнили 80 спеціальних бочок 1 млн використаних батарейок. Ємності в свою чергу помістили в 15-метрову фуру, яка і доставить вантаж на європейську точку переробки.

За словами організаторів, гроші на утилізацію партії вдалося зібрати завдяки стартував в грудні 2019 року пілотного проекту по моделі розширеної відповідальності виробника в двох українських торгових мережах.

Відповідно до прийнятої моделі, переробка всіх батарейок, зібраних в цих мережах, фінансується імпортерами батарейок і мережею з продажу нових батарейок – такий же принцип діє і в Європі).

Також частина коштів для переробки вантажу забезпечили відповідальні підприємства, які останні 8 років збирали батарейки в своїх магазинах і офісах. Відправку допомогла організувати компанія “Екологічні інвестиції”.

В організації зазначають, що переробкою такої кількості батарейок їм вдалося врятувати від безповоротного забруднення 1600 гектарів землі, що еквівалентно приблизно 2000 футбольних полів.

“Одна пальчикова батарейка здатна забруднити 16 квадратних метрів землі токсичними речовинами, при тому, що понад 99% всіх батарейок в Україні зараз викидають на землю, в ліс або в річку”, – пояснює голова руху “Батарейки, здавайтеся!” Любов Колосовська.

Представники руху зазначають, що до їх проекту жодна із зібраних в Україні батарейок не потрапляла на реальну переробку – в кращому випадку, вони залишалися на складах, а в гіршому – просто викидали, забруднюючи природу. При цьому щорічно в країну ввозять 3250 тонн батарейок.

“Щоб вирішити проблему забруднення батарейками системно на рівні країни, депутати повинні проголосувати за про-європейський закон про відходи, зареєстрований під номером 2207-1. Мета документа – зробити модель відповідальності виробника, яка успішно спрацювала в рамках проекту, обов’язкової для всіх компаній, які заробляють на продажу батарейок в Україні “, – говорить Колосовська.

Нагадаємо, рух “Батарейки, здавайтеся!” було засновано в 2013 році трьома IT-фахівцями з Дніпра. Згодом рух виріс до масштабів всеукраїнської некомерційної організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *