З початку 2021 року експорт IT-послуг в Україні підскочив на 35%

За дев’ять місяців 2021 року в Україні експорт IT-послуг збільшився до такого ж періоду попереднього року на 35%.

Як інформує Opendatabot, виручка бізнесу від IT-експорту за цей час склала $4,84 млрд — майже стільки ж, скільки за весь минулий рік.

Серед усього експорту послуг України частка інформаційних технологій досягла 38%. Для порівняння, на початку 2020 року вона становила 24%.

За інформацією Opendatabot, те, що IT-сектор в Україні продовжує розвиватися, підтверджується і кількістю нових ФОП (фізосіб-підприємців — Delo.ua), що спеціалізуються на комп’ютерних та інформаційних послугах: так, за 2020-2021 роки їх побільшало на 40 %.

Кількість IT-компаній також зросла: на 22% – з комп’ютерними послугами, на 10% – з інформаційними.

Зростання показників є результатом діяльності аутсорсингових компаній, які наймають українських програмістів для роботи над закордонними IT-проектами.

“Чи добре, що розвивається експорт IT-послуг? Коли доходи від галузі зростають, це завжди добре. Але аутсорс у чистому вигляді – продаж часу та найманої праці – є низькомаржинальним бізнесом. Треба віддати належне аутсорсинговим компаніям, які формують ресурс на початковому етапі – вони збирають людей, навчають роботі у командах, підходам до розробки та нових технологій, підвищують кваліфікацію”, – прокоментував CEO Work.ua Артур Міхно.

Він наголосив, що держава має бути вкрай зацікавлена ​​у тому, щоб усередині країни реєструвалися та розроблялися свої IT-продукти.

“Адже IT-стартапи можуть принести колосальні доходи у вигляді майбутніх податків та інвестицій. Для цього необхідне формування максимально захищеного правового поля, спрощення та зниження податків для продуктових IT-компаній, а можливе і повне звільнення від них на початкових етапах”, – додав Міхно. .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *