З квасолі видалять ген, небезпечний для 4% людей

Міжнародна дослідницька група виявила ген в бобах фаба, який може викликати потенційно небезпечний стан для життя людини.

Виключивши цей ген, можна вирощувати боби, які не викликають алергічних реакцій у людей, які страждають фавізм, пише Food Navigator.

Квасоля фаба займає друге місце по врожайності в світі, а також має найвищий вміст білка в насінні серед крохмалистих бобових і перевершує сою, вирощену в холодному кліматі.

Втім, близько 4% населення мають фавізм – генетичне захворювання, що викликає алергічну і потенційно смертельну реакцію на споживання бобів. Фавізм може бути спровокований навіть прогулянкою по полю, де росте фаба, не кажучи вже про використання бобу в борошні, сумішах для випічки і хлібобулочних виробах.

Група вчених визначила ген, який є в квасолі – VC1, відповідальний за виробництво антиживильних речовин Віцина і ковіціна, що викликають у людей, які страждають фавізм алергічні реакції.

Дослідники стверджують, що прибравши цей ген з фаби, можна селекционировать не менше поживні боби з тими ж властивостями і вивести їх на комерційний ринок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *