З 2021 року в Україні вводяться більш жорсткі вимоги до сортності молока

1 січня 2021 року входять в силу нові, більш жорсткі вимоги до сортності молока. Наближається етап, коли Україна повинна перейти до наступного зразком якості молока європейського стандарту.

Про це заявила керівник експертної групи в сфері безпеки харчових продуктів, здоров’я і благополуччя тварин Директорату державної політики в сфері санітарних та фітосанітарних заходів Наталія Щирова під час конференції постачальників молока «Данон» в Україні «Лідери разом».

«Імплементуючи до вимог європейського законодавства, наше законодавство змінилося, і це відчули як оператори первинного виробництва, так і переробні підприємства. Цей процес регулюється трьома основними документами: профільним законом, який передбачає безпеку харчових продуктів і містить загальні та основні вимоги до первинного виробництва; більш детальні вимоги до гігієни та дотримання показників безпеки передбачені в наказі №118 Мінагропроду «Про затвердження вимог до безпеки і якості молока і молочних продуктів»; не менш важливим є Закон «Про державний контроль», який передбачає, крім основних функцій державного контролюючого органу, також додаткові повноваження і відповідальну роль самого оператора за контроль впровадження саме процедур перевірки сирого молока », – зазначає Наталія Щирова.

За її словами, вже є загальна картина і розуміння того, чи встигне Україна впровадити всі необхідні зміни і пройти всі заплановані етапи щодо наближення до європейських вимог до встановленого перехідного періоду.

«Наближається той етап, коли ми повинні перейти плавно до наступного зразком європейського стандарту, коли господарства повинні забезпечити бактеріальну забрудненість не більше 300 мікроорганізмів на 1 см3, а соматику – не більше 400. Відповідно, з 2022 року критерії товарного сирого молока вже будуть максимально наближені до вимог європейських стандартів. Основний новелою цього документа є те, що оператор ринку несе відповідальність за те, щоб не ввести в обіг молоко невідповідної якості », – розповідає Наталія Щирова.

Вона також повідомила, що в Мінекономіки створено робочу групу, яка займається питанням перегляду норм наказу №118 «Про затвердження вимог до безпеки і якості молока і молочних продуктів» та внесення змін до нього. Уже готовий проект за вимогами до дрібнотоварного виробництва молока і молочних продуктів, пунктів закупівлі та збору молока з метою подальшого введення їх в обіг.

«Щоб фіналізувати всі напрацьовані зміни і ті, які вступили в силу, є необхідність розробити чек-лист, який буде передбачати чітке, послідовне, прозоре здійснення перевірок», – зазначає Наталія Щирова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *