З 2021 року в Україні почнуть будувати дороги з промислових відходів

В Україні, починаючи з 2021 року почнеться системне будівництво автомобільних доріг з промислових відходів.

Така можливість передбачена проектом Концепції Державної цільової економічної програми будівництва автомобільних доріг загального користування з цементобетонним покриттям на 2021-2025 роки, повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Зазначено, що документ був опублікований на сайті “Укравтодору” 5 серпня.

Так, згідно з Концепцією, частка автомобільних доріг з цементобетонним покриттям збільшиться до 30%, за рахунок:

– чітких механізмів фінансування ремонту та будівництва доріг з державного та місцевих бюджетів;

– підвищення екологічності будівництва, зокрема, через використання відходів і побічних продуктів промисловості в якості наповнювачів в цементобетонних сумішах;

– дослідження нових можливостей будівництва доріг на основі сучасних енерго- та ресурсозберігаючих матеріалів і технологій.

Передбачається, що це дозволить поліпшити транзитний потенціал країни, підвищити рівень локалізації та зменшити імпортозалежність, вирішити питання управління промисловими відходами, створити нові робочі місця і ефективно використовувати бюджетні гроші в дорожньому господарстві.

“Асоціація ще в травні зверталася до представників уряду і парламенту з пропозиціями щодо активного використання металургійних шлаків і золошлакових матеріалів в будівництві. Адже в Україні на відвалах промислових підприємств накопичилося понад 160 млн тонн шлаків і близько 250 млн тонн золошлакових матеріалів ТЕЦ. Щорічно ці показники збільшуються на 10-11 млн тонн і 6-7 млн ​​тонн відповідно. Отже, запропонована Концепція є актуальною і прогресивної для економічного розвитку країни “, – зазначила координатор Комітету екології та сталого розвитку ЄБА Ольга Бойко.

При цьому засвідчується, що бізнес-спільнота концептуально підтримує ініціативу “Укравтодору”, проте закликає доопрацювати текст документа і врахувати наступні 3 пункту:

– додати побічні продукти / вторинну сировину промисловості в перелік матеріалів, які можуть використовуватися в процесі будівництва автомобільних доріг. Адже деякі матеріали в перспективі можуть отримати властивість змінювати свій юридичний статус як відходів. Зокрема, в контексті запланованої реформи управління відходами;

– уточнити можливість фінансування Програми також за рахунок грошей Державного дорожнього фонду;

– надати пріоритет у використанні вторинної сировини в якості наповнювачів в цементобетонних сумішах і шарах підстави автомобільних доріг. Зокрема, пріоритетне застосування шлакопортландцементу і шлаколужних цементів.

“Сподіваємося на облік пропозицій бізнесу, які наблизять Україну до екологічного і економічно обгрунтованого розвинену інфраструктури”, – резюмували в Асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *