З 2019 р Україна не фігурувала в новинах про забруднення імпортних партій пестицидами

У 2019-2021 рр. українська продукція жодного разу не фігурувала в новинах системи оповіщення про забруднення імпортних партій пестицидами.

Про це розповіла віце-президент бізнес-групи Cotecna Inspection по ринку Балтійського, Чорного та Каспійського морів, керівник «Котекна Україна Лімітед» Аріна Корчмарева в своєму блозі на Latifundist.com.

«І це, безсумнівно, велике досягнення українських виробників. Цей факт сприяє подальшому зростанню довіри до нашої країни як до експортера якісного продовольства », – вважає вона.

Проте, як вказує Аріна Корчмарева, моніторинг зерновий і олійної агропродукції на різних етапах вирощування, зберігання, транспортування і переробки показує, що в Україні широко застосовуються як хлорпирифос і гліфосат, так і широкий спектр інших пестицидів різного призначення.

Читати по темі: Пестициди і експорт – попередити і мінімізувати ризики
Експерт зазначила, що в більшості випадків виявлені залишкові кількості пестицидів знаходяться в допустимих для ЄС межах, проте іноді все ж спостерігаються локальні перевищення.

«Очевидно, що виявлення таких перевищень дозволяє не допустити забруднення більших експортних партій на етапі їх формування, тому роль і важливість цієї інформації важко переоцінити», – вважає Аріна Корчмарева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *