Європейські імпортери забивають склади українським медом

Основними факторами, які в цьому році впливають на медовий сезон, стали спекулятивні настрої через побоювання дефіциту, а також обмеження і ризики, пов’язані з поширенням коронавирусной інфекції.

Таку думку в коментарі для AgroPortal.ua висловив член правління Асоціації переробників і експортерів меду Едуард Кричфалуший.

За його словами, попередні оцінки врожаю і в Європі, і в Україні були неоднозначними. Зокрема, в Україні через погодні умови практично не зібрали весняного меду. Південні регіони також отримали посуху влітку і недосбор товарного меду. Але він компенсувався додатковим обсягом з північних областей.

«З точки зору балансу меду в Україні немає на сьогодні дефіциту. Надлишковий попит, який зараз спостерігається з боку міжнародних покупців, так чи інакше зупиниться з початком новорічних свят, і вже не повернеться на колишній рівень. Імпортери сформують залишки, які покриють потреби споживання весняних, і літніх місяців », – вважає експерт.

Тобто, каже він, меду Україна спродукованого досить, щоб забезпечити наявний споживчий попит, але не спекулятивний торговельний.

Багато компаній, які не мали досвіду торгівлі медом, закуповують товар, чекаючи перепродати дорожче. Але дорожче не буде, вважає експерт.

Причиною нетипово високій активності з боку європейських тредеров він називає ризики, пов’язані з поширенням коронавирусной інфекції.

«В середині минулого сезону наші покупці зіткнулися з обмеженнями, розривом логістичних ланцюжків і пов’язаними з ними складнощами торгівлі з віддаленими країнами, такими то Аргентина і Мексика. Зараз ЄС налаштований якнайшвидше заповнити свої склади і гарантувати собі залишки сировини і стабільну роботу », – пояснює Кричфалуший.

Ніхто не розуміє, як далі буде розвиватися ситуація з COVID19, чи будуть додаткові обмеження в пересуванні, і чи можна буде закуповувати сировину у звичних партнерів.

«Тим більше, що до Китаю через пандемію ставлення ще більше погіршилося. Зате купувати в Україні логістично зручно », – каже фахівець.

Додає, що багато клієнтів річний план купують саме в Україні, і це триватиме ще до Нового року.

У той же час, відбулися зміни в рейтингу ТОП-імпортерів українського меду. Якщо раніше першу позицію тримала Німеччина, то зараз лідерство відійшло Польщі. Однак експерт пояснює, що з точки зору споживання українського меду на експортних ринках нічого не змінилося. «Польща – перепродавець, а українцям дуже зручно мати там посередників. За допомогою поляків вони отримують додаткові можливості на європейському ринку. Зате Польща отримує можливість перепродати нашу сировину дорожче – з додатковою переробкою або без », – підсумував член правління Асоціації переробників і експортерів меду.

Для довідки: За січень-вересень 2020 року Україна експортувала 49,3 тис. Т меду на $ 80,8 млн, що на 10,8% перевищує результати за аналогічний період минулого року. У вересні поставки подвоїлися.

Найбільше українського меду імпортувала Польща-на $ 19,74 млн, або 24,4% загального обсягу. Далі йде Німеччина – $ 16 млн (19,8%) і Бельгія – $ 11,14 млн (13,9%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *