ЄС знову скуповує 70% експорту української високоолеїнової олії

Україна за вересень-грудень 2021/22 МР експортувала мінімальні для останніх трьох сезонів 138 тис. т високоолеїнової соняшникової олії, що на 12% поступається показнику в аналогічний період минулого маркетингового року.

Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Як зазначається, трохи більше 70% із загального обсягу експорту даної продукції припало на країни Європи проти 46% за такий самий період в 2020/21 МР.

Так, європейські країни значно збільшили імпорт української високоолеїнової олії з початку поточного сезону, закупивши сумарно майже 99 тис. тонн, що на 38% більше за показник в аналогічний період попереднього сезону.

У розрізі країн серед ключових імпортерів, що збільшили імпорт української продукції, варто виділити Нідерланди (+27%), Іспанію (приріст в 2,3 рази), Італію (+39%) і Великобританію (+39%).

«Зазначимо, що до 2018/19 МР включно близько 70-90% української високоолеїнової соняшникової олії традиційно відвантажувалося до країн Європи, чому сприяла відсутність імпортного мита. Однак у наступних двох сезонах частка регіону почала стрімко скорочуватися за рахунок зростання власного виробництва, і тільки в поточному сезоні фіксується відновлення», — уточнили аналітики.

В цілому потенціал експорту високоолеїнової соняшникової олії в 2021/22 МР з України оцінюється на рівні 400 тис. т, що може на 7% поступитися показникам попереднього сезону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *