ЄС і Китай будуть конкурувати за український ріпаковий шрот

Активна фаза поточного 2019/20 сезону ріпаку традиційно підходить до завершення, коли протягом перших 4-5 місяців реалізується більше 90% експортного потенціалу ринку ріпаку та продуктів його переробки.

У цьому сезоні (липень-жовтень) експортовано 98% від прогнозу експорту ріпаку, 89% – рапсового масла і 93% – рапсового шроту, вважають в «УкрАгроКонсалт».

У зв’язку з відкриттям ринку Китаю для рапсового шроту, потенційно в 2019/20 МР в КНР можуть бути відвантажені тільки перші невеликі партії продукції. Таким чином країни ЄС залишаються ключовим імпортером українського рапсового шроту, на 4% збільшивши обсяг закупівель в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«За очікуваннями, в наступному сезоні попит на ріпаковий шрот з боку ЄС залишиться на високому рівні. Країнам ЄС і Китаю доведеться конкурувати на українському ринку ріпакової шроту, що зіграє позитивну роль в питанні ціноутворення », – вважають аналітики.

Китай останнім часом проявляє активний інтерес до країн Чорноморського регіону. Для України відкриття ринку цієї країни стане ще одним фактором для нарощування обсягів внутрішньої переробки ріпаку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *