ЄБРР виділив столичному метрополітену EUR50 млн на закупівлю нових вагонів метро

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і КП “Київський метрополітен” підписали кредитний договір в розмірі EUR50 млн на закупівлю 50 нових вагонів метро.

Як повідомляється на сайті Київської міськдержадміністрації, Київської міської ради та ЄБРР підписали необхідний для цього договір гарантій.

“Сьогодні ми підписуємо кредитний договір між ЄБРР та” Київським метрополітеном “і договір гарантії між Київською міською радою та ЄБРР. І сподіваюся, що до кінця цього року ми укладемо контракт на придбання нових вагонів для столичного метро. За умовами кредитування місто отримає від ЄБРР розстрочку платежу на 12 років “, – цитується в повідомленні мер Києва Віталій Кличко.

Він також повідомив, що зараз Київ будує дві нових станції метро на Виноградар – “Мостицький” і “Проспект Правди”.

“До кінця року ми плануємо відкрити їх. На сьогодні вже розроблено понад 700 метрів з 1,3 км тунелю під землею в напрямку метро” Сирецька “. Будується тунель і між майбутніми станціями” Мостицька “і” Проспект Правди “. Тому ці вагони будуть обслуговувати саме Сирецько-Печерську лінію столичного метрополітену “, – повідомив Кличко.

На думку ЄБРР, поліпшення сполучення з житловим масивом Виноградар за допомогою відкриття двох нових станцій метро буде сприяти скороченню використання приватних автомобілів і поліпшенню якості повітря.

“Банк підтримує розширення мережі київського метрополітену до житлового масиву Виноградар шляхом фінансування закупівлі нових вагонів. Дорожні пробки є значною проблемою для Києва, який швидко зростає, і населення якого вже становить 3 млн”, – підкреслюється в повідомленні ЄБРР в п’ятницю.

Цей кредит ЄБРР продовжує ряд подібних угод з 12 містами України на загальну суму EUR 350 млн.

З початку своєї діяльності в Україні ЄБРР узяв на себе зобов’язання по наданню майже EUR14,5 млрд в рамках 486 проектів. У минулому році, реагуючи на пандемію COVID-19, банк надав EUR812 млн фінансування для української економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *