ЄБРР виділив Fozzy Group $ 60 млн

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і торгово-промислова група (ТПГ) Fozzy Group підписали довгострокову кредитну угоду про виділення $ 60 млн для оновлення та розширення продуктових мереж “Сільпо” і “Фора”, а також для запуску першого супермаркету в Україні, сертифікованого за стандартами “зеленого” будівництва BREEAM.

“Довгостроковий кредит банку на суму до $ 60 млн буде сприяти реалізації інвестиційної програми Fozzy Group і допоможе цьому українському ритейлеру продуктів харчування відкрити і оновити 41 супермаркет” Сільпо “і 29 магазинів” Фора “. Кредит може вибиратися як в доларах, так і в євро або гривні. Можливість вибірки кредиту в гривні дозволяє обмежити валютні ризики “, – йдеться в повідомленні кредитора в четвер.

У ньому наголошується, що в контексті зазначеної інвестиційної програми “Сільпо” також запустить перший “зелений” супермаркет відповідно до принципів “зеленого” будівництва будівель BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

Кредит також підтримується програмою “Центр фінансування і передачі кліматичних технологій для пом’якшення та адаптації до кліматичних змін” (FINTECC) через грант Глобального екологічного фонду (ГЕФ) на суму $ 303,6 тис., Який призначається для реалізації заходів щодо підвищення енерго- та ресурсоефективності в першому “зеленому” магазині групи.

“Вони будуть включати: створення системи теплопостачання на базі земляного теплового насоса, установку холодильного обладнання без фреону, локальну генерацію електроенергії з поновлюваних джерел і заходи по скороченню обсягу відходів. На додаток до цих заходів і за допомогою ЄБРР Fozzy Group також удосконалить свої системи управління безпекою дорожнього руху відповідно до стандарту ISO 39001 “, – йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, гранти для цих проектів надані з Спільного фонду технічного співробітництва Японії та ЄБРР, а також Інвестиційного фонду сусідства ЄС.

В кінці квітня Рада директорів ЄБРР погодив збільшення Програми стійкості ЄБРР до EUR4 млрд. Ці ресурси будуть пропонуватися клієнтам банку для забезпечення їх термінових потреб у ліквідності, оборотному капіталі і торговому фінансуванні, що дозволить їм продовжувати госпдіяльність, незважаючи на наслідки пандемії коронавируса.

Як повідомлялося з посиланням на ЄБРР, в кінці квітня банк схвалив довгостроковий кредит для торгово-промислової групи (ТПГ) Fozzy Group в розмірі $ 60 млн для оновлення та розширення продуктових мереж “Сільпо” і “Фора”, підвищення енергоефективності та конкурентоспроможності.

З посиланням на ЄБРР також повідомлялося, що проект загальною вартістю $ 160,8 млн націлений на підтримку стратегії Fozzy Group по розширенню роздрібних операцій і підвищенню стійкості бізнесу. Позичальником виступає ТОВ “Сільпо-Фуд”, що розвиває мережу продуктових супермаркетів “Сільпо”.

Планується підвищити ефективність у використанні енергії та ресурсів, зокрема шляхом впровадження бесфреонового охолодження, ефективної вентиляції, опалення, освітлення, а також використання сучасних технологій поводження з відходами. Проект також передбачає розширення присутності мереж супермаркетів Fozzy Group в регіонах з обмеженим пропозицією в сфері продуктового рітейлу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *