ЄБРР виділить “Кернел” до $ 80 млн в рамках синдикованого кредиту

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) вирішив брати участь внеском до $ 80 млн в синдикованої відновлюваної кредитної лінії на загальну суму до $ 300 млн компанії “Кернел” для фінансування її потреб в оборотному капіталі.

Як повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в ЄБРР, відповідний проект рада директорів банку схвалила в четвер.

Засоби ЄБРР будуть спрямовані на фінансування оборотного капіталу для закупівлі, зберігання, переробки, транспортування сільськогосподарських товарів і його експорту в складних умовах триваючої пандемії COVID-19, зазначається на сайті фінустанови.

Як повідомлялося, чистий борг компанії “Кернел” за підсумками 2020 ФР (закінчився в кінці червня-2020) виріс на 41% – до $ 980 млн. Компанія завершила 2020 фінансовий рік (ФР, липень-2019 – червень-2020) з чистим прибутком $ 123 млн, що на 31% менше, ніж в 2019 ФР. Її виручка виросла на 4% – до $ 4,11 млрд, EBITDA – на 28%, до $ 443 млн.

“Кернел” – великий виробник і експортер соняшникової олії, що працює в виробництві, експорті та внутрішніх продажах соняшникової олії, рослинництві, експорті зернових культур, надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і в портових терміналах. Найбільшим співвласником “Кернел” через Namsen Ltd є Андрій Веревський з часткою 39,97%. Cascade Investment Fund (Кайманові острови), бенефіціаром якої виступає екс-депутат парламенту України Віталій Хомутинник, володіє 6,59% акцій “Кернела”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *