ЄБРР і ОККО уклали кредитну угоду на $ 35 млн

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відкрив для мережі ОККО кредитну лінію в розмірі $ 35 млн терміном на сім років, повідомила прес-служба компанії.

“Кошти будуть використані на фінансування капітальних витрат компанії і забезпечення її потреб в оборотному капіталі, що дозволить ОККО розвивати як вже розпочаті, так і нові проекти”, – йдеться в повідомленні.

Завдяки залученим коштам компанія, зокрема, планує розширити свою форвардну програму по забезпеченню агровиробників України матеріально-технічними ресурсами: паливом, мінеральними добривами, природним газом, фінансами і іншим. Крім того, частина кредитних надходжень буде спрямована на поліпшення логістичної інфраструктури, а також на удосконалення автозаправних комплексів.

“Історія співпраці нашої компанії з ЄБРР налічує майже 20 років. Завдяки фінансовій підтримці провідних міжнародних інститутів ОККО виросло з невеликого регіонального підприємства в холдинг національного масштабу. Готовність ЄБРР продовжувати це партнерство, інвестувати кошти в проекти в Україні є важливим позитивним сигналом не тільки для нас, але і для всього національного бізнесу “, – зазначив засновник OKKO Group Віталій Антонов.

У компанії нагадують, що перші кредити від ЄБРР мережу ОККО отримала ще в 2002-2003 роках в рамках розпочатої банком програми підтримки малого та середнього бізнесу в Україні. Отримані позики дозволили побудувати ряд сучасних автозаправних комплексів у Києві та в Західній Україні і закріпитися на цих ринках. Сьогодні загальний обсяг кредитного фінансування ОККО з боку ЄБРР вже перевищив $ 270 млн. У кризовому 2009 році ЄБРР увійшов в акціонерний капітал ОККО, ставши міноритарним співвласником компанії.

Раніше, в липні-2020 кредитну лінію для компанії в $ 35 млн також відкрила Міжнародна фінансова корпорація – підрозділ групи Всесвітнього банку.

Мережа АЗК ОККО ( “Концерн Галнафтогаз”) входить до складу OKKO Group і є однією з найбільших автозаправних мереж в Україні, яка налічує близько 400 автозаправних комплексів. У структурі компанії діє також найбільша мережа закладів харчування в дорозі, що працюють під брендами Hot café, A la minute, Pasta Mia і Meiwei.

Підрозділи компанії займаються реалізацією товарів через магазини на АЗК, продажем нафтопродуктів великим і малим оптом, надають послуги з експертизи якості палива, зберігання і транспортування нафтопродуктів. У мережі ОККО діє 10 власних нафтобаз, 1 ДПС, 19 стаціонарних і мобільних лабораторій контролю якості нафтопродуктів.

Мажоритарним акціонером “Галнафтогазу” є Віталій Антонов, серед міноритарних акціонерів – ЄБРР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *